Jagnięcy Szczyt (słow. Jahňací štít, niem. Weißseespitze, węg. Fehér-tavi-csúcs) – szczyt o wysokości 2230 lub 2229 m położony w słowackiej części Tatr Wysokich, najbardziej na północny wschód wysunięty masyw grani głównej Tatr Wysokich (kolejny Szalony Wierch znajduje się już w Tatrach Bielskich). Ma dwa wierzchołki połączone niemal poziomą granią, z których wyższy jest południowo-zachodni.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Mapy zawierające to miejsce

Karpaty
Okładka Opis
Okładka mapy

Podhale – Tatry, Orawa, Spisz – część wschodnia

1:50000, Compass, 2015

Obejmuje teren Podhala od Rysów na południu do Turbacza na północy i od Zakopanego na zachodzie do Pienin na wschodzie. Zawiera dużą część Tatr, polskiej Orawy i Spiszu.

Okładka mapy

Tatry polskie i słowackie – część wschodnia

1:50000, Compass, 2015

Obejmuje obszar od Zakopanego na północnym wschodzie do Popradu i Kieżmarku na południowym zachodzie. Na mapie zaznaczono: atrakcje turystyczne i przyrodnicze, szlaki turystyczne z czasami przejść oraz wyciągi narciarskie.

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Jeszcze zanim góry spowiła biała pierzynka udało się wyruszyć na tatrzańskie szlaki. Wybór padł na Tatry Wysokie i po części Tatry Bielskie.

Fotogaleria z wybranych szlaków tatrzańskich, na których znajdziecie klamry i łańcuchy :)

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Jagnięcy Szczyt. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Lokacja

20° 12' 30" E
49° 13' 11" N
Wczytuję...