Góry Bialskie (niem. Bielengebirge, cz. Bělské vrchy) – pasmo górskie w Sudetach Wschodnich. Według Regionalizacji fizycznogeograficznej Polski Jerzego Kondrackiego są częścią Gór Złotych. (332.61). Podobnie uważają czescy geografowie, dla których „Rychlebské hory” rozciągają się od Przełęczy Płoszczyna do Przełęczy Ramzovskiej (czes. Ramzovské sedlo). Także według Geoserwisu GDOŚ są one częścią mezoregionu Góry Złote.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Sudety
Szczyty:
Rudawiec (1106 m n.p.m.)

Mapy obejmujące tę lokację

Sudety
Okładka Opis
Okładka mapy

Jesioniki – Pradziad – Jesenik

1:40000, Galileos, 2017

Obejmuje Wysoki Jesionik z Pasmem Orlika oraz fragmentem Gór Rychlebskich i Zlatohorskiej Vrchoviny. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych, wyciągi narciarskie. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych i narciarskich łącznie z kilometrażem.

Okładka mapy

Sudety wschodnie - część zachodnia

1:60000, Galileos, 2018

Zachodnia część mapy zawiera Kotlinę Kłodzką wraz z Masywem Śnieżnika, Przedgórze Paczkowskie, Góry Bialskie i Rychlebskie oraz Jeseniki.

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Relacja z tygodniowej wyprawy w Kotlinę Kłodzką Mai, podróżniczki, zdobywczyni turystycznych atrakcji.

Kilka zdjęć z wyjazdu na biegówki w Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika. Pięć dni w przepięknych zimowych sceneriach na świetnie przygotowanych trasach.

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Góry Bialskie. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Wczytuję...