Gaborowa Przełęcz (słow. Gaborovo sedlo) – znajdująca się na wysokości 1938 m n.p.m. niewybitna przełęcz w grani głównej Tatr Zachodnich pomiędzy Siwym Zwornikiem (1965 m) a Starorobociańskim Wierchem (2176 m). Na niektórych mapach opisana jest jako Gaborowa Przełęcz Niżnia. Nazwa przełęczy pochodzi od Doliny Gaborowej, znajdującej się po południowej stronie przełęczy.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Tatry Zachodnie

Mapy zawierające to miejsce

Karpaty
Okładka Opis
Okładka mapy

Podhale – Tatry, Orawa, Spisz – część zachodnia

1:50000, Compass, 2015

Obejmuje teren od Babiej Góry na północnym zachodzie do Zakopanego na wschodzie oraz do granicy polsko-słowackiej na południu. Zawiera aktualne znakowane szlaki turystyczne.

Okładka mapy

Tatry polskie i słowackie – część wschodnia

1:50000, Compass, 2015

Obejmuje obszar od Zakopanego na północnym wschodzie do Popradu i Kieżmarku na południowym zachodzie. Na mapie zaznaczono: atrakcje turystyczne i przyrodnicze, szlaki turystyczne z czasami przejść oraz wyciągi narciarskie.

Okładka

Tatry polskie i słowackie – część zachodnia

1:50000, Compass, 2015

Obejmuje obszar Tatr Zachodnich, Orawy, zachodniego Podhala i Kotliny Liptowskiej. Na mapie zaznaczono: atrakcje turystyczne i przyrodnicze, szlaki turystyczne z czasami przejść oraz wyciągi narciarskie.

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Brak artykułów i galerii z tej lokacji. Kliknij tutaj, aby dodać nowy artykuł.

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Gaborowa Przełęcz. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Lokacja

19° 49' 46" E
49° 12' 5" N
Wczytuję...