Autor: 

Finlandia, Republika Finlandii (fiń. Suomi, Suomen tasavalta; szw. Finland, Republiken Finland) – państwo w Europie Północnej, powstałe po odłączeniu od Rosji w 1917 roku. Członek Unii Europejskiej. Graniczy od zachodu ze Szwecją, od północy z Norwegią i od wschodu z Rosją. Od zachodu i południa ma ponadto dostęp do Morza Bałtyckiego i do Zatoki Fińskiej. Zaliczana do krajów nordyckich. Jej stolicą są Helsinki, które wraz z miastami Espoo i Vantaa tworzą obszar metropolitalny; kolejnym największym obszarem miejskim jest Tampere, położone około 180 kilometrów na północ od Helsinek.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Europa
Pasma górskie:
Obszary:

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Podczas zimowego wyjazdu za koło podbiegunowe miałam okazję przetestować zegarek Garmin Fenix 6X Pro Solar, który okazał się niezawodnym sprzętem dla wymagających. Jego główne zalety to m.in. bardzo dobra wytrzymałość baterii, duże możliwości konfiguracji oraz fabrycznie wgrane mapy.

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Finlandia. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Wczytuję...