Okładka

Lodospady w Rudawce Rymanowskiej na Podkarpaciu to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce, które warto odwiedzić zimą. Znajdują się  w Beskidzie Niskim i są niezwykle malowniczą, formacją stworzoną z lodu.
Lodospady znajdują się w pobliżu rzeki Wisłok i są łatwo dostępne dla turystów. Prowadzą do niej dwie ścieżki, które dokładnie zostały wskazane na stronie https://rzeszowpodkarpackie.com/lodospady-rudawka-rymanowska/
Lodospady w Rudawce Rymanowskiej są jednymi z największych w Polsce, a ich wysokość sięga nawet 20 metrów. Woda spadająca z wysokości podczas niskich temperatur zamarza tworząc spektakularny widok ogromnych sopli lodu, który jest dodatkowo podkreślony przez piękne otoczenie i naturalne krajobrazy w dolinie Wisłoka przy jednym z jego malowniczych przełomów.
W okolicach lodospadów znajduje się wiele ścieżek spacerowych i tras turystycznych, które pozwolą zwiedzić okolicę i poczuć się jak w samym sercu natury. Można tam również zobaczyć inne atrakcje turystyczne, takie jak Ściana Olzy czy Stary Tartak w Besku. Kilka kilometrów dalej znajduje się jedno z największych w Polsce uzdrowisk - Iwonicz-Zdrój.

Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...