Okładka

Wspinaczka skałkowa to bardzo emocjonująca pasja. Stawia trudne wyzwania i dostarcza wielu wrażeń. Przekonaj się o tym oglądając „wspinaczkową zajawkę”.

Wspinaczkowa zajawka

Zrobiłem mieszankę ujęć z wypadów w skały w sierpniu 2019 roku – to mój pierwszy sezon wspinaczkowy i muszę przyznać, że ta pasja naprawdę wciąga. Mimo trudności i różnych przeszkód, poważnie wkręciłem się w świat wspinaczki skałkowej i mam nadzieję rozwijać się w tym kierunku w następnych latach.

Miejsca, które pojawiły się na filmiku:

  • Kraków – Las Wolski (Strzelnica)
  • Jura - Dolina Kobylańska – Kula [masywna skała o wysokości względnej ok. 30 m + widoki na piękną dolinę dają namiastkę niemal górskiej przygody]
  • Jura - Dolina Będkowska – Grupa Łabajowej

Przygodę ze wspinaniem najlepiej zacząć na ściankach wspinaczkowych (bouldering i wspinanie z liną). W samym Krakowie takich obiektów jest kilka, a w całej Polsce jest ich sporo i ciągle przybywa. Na ściance wspinaczkowej można w miarę bezpiecznie zaznajomić się z tym ekstremalnym sportem, a także wiele się nauczyć i zbudować formę (technika, siła, wytrzymałość). Sztuczne obiekty cieszą się popularnością głównie w zimnym półroczu. Zaś w ciepłym półroczu (po przepracowanej zimie na ściance) warto zasmakować wspinaczki skałkowej (najlepiej zacząć od kursu skałkowego lub debiutować pod czujnym okiem doświadczonych znajomych). Tam rozpocznie się wasza prawdziwa przygoda ze wspinaniem, a i zdobędziecie cenne doświadczenie. A jak już się rozkręcicie w skałach, to można pomyśleć o wspinaczce górskiej, gdzie mamy do czynienia z dużymi ścianami, wielkimi przepaściami i efektownymi widokami. W Polsce takich emocji dostarcza taternictwo. Przyznam, że już nie mogę się doczekać lata 2020, aby spróbować swoich sił na tatrzańskich ścianach i ostrych graniach. :)

Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...