Okładka

Buty to podstawowy element ekwipunku każdego turysty w górach. Tym razem testujemy dla Was kolejne buty znanej włoskiej marki AKU - Buty trekkingowe AKU Trekker Lite III GTX Co z tego wynikło, jakie wnioski, zapraszamy do przeczytania recenzji

Specjalnie dla naszego portalu i naszych czytelników buty marki AKU testuje jeden z najlepszych polskich fotografów przyrodniczych - Krzysztof Frese (cris froese pics), niezwykle wymagający ;-). Zapraszamy do lektury.


Muszę się Wam czymś pochwalić. W końcu mam! Moje pierwsze prawdziwe buty trekkingowe. Wybrałem Trekker Lite III GTX włoskiej firmy AKU. Dlaczego? A no mam kolegę myśliwego który ma buty tej firmy i chodzi w nich na polowania już 10 lat.

Jak wrażenia?

No pierwsze wrażenie to, że były trochę twarde. Cisnęły tu i tam. Ale wtedy dowiedziałem się od innego kolegi, co chodzi od zawsze w tego typu butach po górach, że trzeba je rozchodzić. A skąd ja miałem to wiedzieć, jak ja całe życie w "trampkach" :). I rzeczywiście, po jakiś 50 km na szlaku buciki się dopasowały i mimo że są bardzo masywne, to praktycznie nie czuję ich na nogach.

Buty trekkingowe AKU Trekker Lite III GTX

Buty trekkingowe AKU Trekker Lite III GTX

Czego oczekuję?

Od takich butów zawsze oczekiwałem właściwie jednej rzeczy. Jak wyjdę rano na łąkę na wschód słońca to chciałbym, aby woda nie dostała się do środka. Wszystkie buty, które do tej pory miałem zamakały do suchej nitki po jakichś... 10 sekundach. Z AKU jest inaczej. Śmigałem parę razy w trawie po kolana, spodnie przemoczone do suchej nitki ale w butach... sucho! Ogromne znaczenie ma tu zastosowanie technologii GORE-TEX, o której słyszałem, ale dopiero teraz mam przyjemność się przekonać o mocy jej działania.

Ważna jest dla mnie też stabilność kostki. Miałem bardzo wiele kontuzji kostek i bardzo łatwo je skręcam. Mam wrażenie że te wysokie buty parę razy już mnie uratowały, kiedy kostka mi "uciekała".

Buty trekkingowe AKU Trekker Lite III GTX

Co jeszcze mi się podoba?

Twarda podeszwa! Żaden kamień czy skała nie są mi już straszne. Do tego buciki fajnie trzymają się na śliskich skałkach. A wszystko to dzięki słynnemu systemowi VIBRAM :)

Buty trekkingowe AKU Trekker Lite III GTX

Co jeszcze?

Genialny system wiązania! Zawsze wkurzało mnie w tego typu butach, jak je mierzyłem, że wiązanie zajmowało mi "pół dnia". W AKU wszystko dzieje się jakby samo. Super!

CENA: w sklepach dostaniecie ten model - za ok 600-700PLN

DYSTRYBUCJA: http://outdoor.ravenco.eu/oferta/aku/

Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...