Okładka

Często miewamy problemy z obuwiem trekkingowym na szlaku, wiąże się to przeważnie ze źle dobranym obuwiem, problemy tego typu można rozwiązywać poprzez dobre sznurowanie i sprawdzone metody. Oto kilka porad, które mogą Wam doskonale pomóc w takich wypadkach.

Problem 1

Palce są zbyt "ściśnięte"? Poluzuj sznurówki na przodzie a następnie między drugim a trzecim rzędem przelotów zawiąż węzeł prosty (żeglarski), by przy wiązaniu butów zatrzymać ściskanie cholewki w obrębie palców

Problem 2

Ból stopy na podbiciu? Tak jak w pierwszym przypadku, tyle że bez pozostawiania luzu w obrębie palców zawiąż, między drugim a trzecim rzędem przelotów węzeł prosty (żeglarski), następnie poprowadź sznurówki prosto przez dwa kolejne przeloty, by uzyskać potrzebny luz na podbiciu

Problem 3

Odrywanie pięty? Zawiąż w miejscu zgięcia stopy (na zdjęciu w miejscu skrzyżowania sznurówek między czwartym a piątym rzędem przelotów),skręcony podwójnie węzeł. Następnie między piątym a szóstym rzędem powtórz ten węzeł dwa razy mocno ściskając sznurowadła tak, by powstał podwójnie skręcony węzeł prosty.

Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...