Okładka

Ostatnie ciepłe, jesienne dni warto przeznaczyć na wędrówki po górach. Mieniące się w kolorach złota szczyty są niezapomnianym widokiem i z pewnością uatrakcyjnią niejeden weekend. Jeśli jesteś fanem górskich wycieczek zapoznaj się z aplikacjami mobilnymi, które pomogą Ci podczas spacerów.

Polskie Góry

Jest to polska aplikacja powstała w 2016 r. Działa w oparciu o rozszerzoną rzeczywistość, dzięki czemu zobaczysz na swoim telefonie wirtualną panoramę otaczających Cię gór wraz z opisami poszczególnych szczytów. Możesz wyświetlić również ich wysokość oraz odległość w jakiej się znajdują, a obraz udostępnić znajomym. Świetną funkcją jest również lista, na której możesz odhaczać zdobyte szczyty. Wartościowe informacje na temat korzystania z aplikacji przedstawia na swoim kanale Robert Celiński:

Aplikacja Polskie Góry - podstawy

Star Walk 2

Aplikacja, którą powinien posiadać każdy miłośnik astronomii. Pozwala na wyświetlenie mapy nieba w miejscu, w którym aktualnie się znajdujesz. W przypadku nocnego widoku możesz zobaczyć podpisane konstelacje gwiazd, poszczególne gwiazdy, planety oraz satelity, a to wszystko w oparciu o rozszerzoną rzeczywistość. Z pewnością dostarczy wiele rozrywki posiadając tym samym walory edukacyjne. Chcesz zobaczyć przykład? Sprawdź demo aplikacji poniżej:

Night Sky Map in Augmented Reality

e-podróżnik.pl

Chcesz zaplanować podróż, ale nie wiesz od czego zacząć? Ta aplikacja jest stworzona dla Ciebie! W łatwy sposób wyszukasz połączenia od punktu A do B uwzględniające różne rodzaje transportu. Z aplikacji możesz bezpośrednio zaopatrzyć się w bilety na niektóre pociągi czy autobusy. Podróżowanie z nią to czysta przyjemność, a próbkę jej możliwości można zobaczyć tutaj:

Wyszukiwanie połączeń E-podróżnik

Mapy.cz

Świetna czeska aplikacja z dostępnymi za darmo mapami offline całego świata. Dzięki niej możesz również zaplanować trasę pieszą, rowerową lub samochodową z dowolną ilością punktów pośrednich. Oprócz ulic, dostępne są również szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe, a na terytorium Czech strefy parkingowe oraz rozkłady jazdy transportu publicznego. Jak działa ta aplikacja w praktyce? Sprawdź film promocyjny Mapy.cz:

Jak używać Mapy.cz?

Mapa Turystyczna

Doskonała alternatywa dla czeskiej aplikacji. W przeciwieństwie do powyższej posiada płatny tryb offline, jednak połączona z siecią w błyskawiczny sposób pozwoli Ci zaplanować wycieczkę po górskich szlakach. Od razu informuje o czasie i długości wędrówki, wyświetla jej przebieg na mapie, a także pozwala zobaczyć jej profil wysokościowy.

Endomondo

Jeśli już zaplanujesz trasę i wybierzesz się na szlak włącz Endomondo. Jest to aplikacja pozwalająca śledzić Twoją trasę i na bieżąco wskazywać przebyty dystans, spalone kalorie, średnią prędkość oraz wiele innych danych, które są istotne zwłaszcza, gdy jesteś zapalonym sportowcem. Dzięki niej możesz śledzić swoje rekordy i planować różnorodne treningi.

Pomoc w górach i Ratunek

Dwie aplikacje stworzone przez GOPR i TOPR z myślą o Twoim bezpieczeństwie. W aplikacjach możesz poinformować służby o trasie swojej wycieczki i na bieżąco udostępniać swoją lokalizację. W razie kłopotów ratownicy szybko będą mogli Cię odnaleźć i udzielić niezbędnej pomocy.

Wszystkie aplikacje możesz pobrać na telefon, który jest niezbędny podczas górskich wędrówek. Zadbaj nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale także jego!

Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...