Okładka

Jest taka góra w Japonii, która pokryta jest co najmniej 30 tysiącami drzew wiśni. Nazywa się ona Yoshinoyama i leży w prefekturze Nara. Miejsce to, jest najlepszym do oglądania i podziwiania sakury. Rozkwit zaczyna się późnym marcem/ początkiem kwietnia i trwa przez cały kwiecień.

Góra dzieli się na cztery części, gdzie w każdej posadzono około 1000 drzew. Im wyżej, tym później rozkwitają wiśnie. I tak wyliczając, zaczynając od najniżej położonych części, istnieją: Shimo Senbon, Naka Senbon, Kami Senbon i Oku Senbon na samej górze wraz ze Świątynią.

Trekking na sam szczyt i z powrotem trwa około 6 godzin i jest bardzo przyjemny. Po drodze stoją automaty z napojami, jak na Japonię przystało.

W Naka Senbon znajdują się restauracje, sklepiki i noclegi. Ceny trochę wyższe niż normalnie, ale biedy nie ma.

Dla osób nielubiących się wspinać, specjalnie jeżdżą autobusy z samego Shimo Senbon na szczyt.

Z Kyoto podróż trwała parę godzin z dwoma przesiadkami, na jednodniową wycieczkę polecam jak najbardziej, jeżeli nie trafisz na wiśnie to widoki wygrywają, bo są nieziemskie.

Mt Yoshinoyama
Mt Yoshinoyama
Mt Yoshinoyama
Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...