Okładka

O tajdzie i tundrze słyszałam tylko na lekcjach geografii. W życiu bym nie pomyślała, że kiedyś przyjdzie mi to zobaczyć na własne oczy. A, że życie bywa zaskakujące, to już się przekonałam. Bo jak zwiedzać to na maksa, no nie?

Tombstone Territorial Park leży w centralnym Yukonie, z 60 km na północ od miasta Dawson. Park ten zawiera różnorodność rzadko spotykanej wiecznej zmarzliny jak np. pingo, bugier mrozowy czy "wzorzystą" ziemię. Parę tych definicji musiałam sama sprawdzić w internetach, bo nazwy dziwne. Ale to prawda, wzgórza są różnokolorowe i pokryte tundrą.

W Parku można spotkać karibu, czarne niedźwiedzie, grizzly, łosie, ogólnie wszystko. Występuje tutaj także bardzo dużo roślin i z 137 gatunków ptaków.

Camping na terenie całego parku jest darmowy, można się rozłożyć z namiotem gdzie dusza zapragnie. Ale są także wyznaczone miejsca campingowe, o które dba Park Canada, i za nie pobiera opłaty. Chyba 12 dolarów za noc.

No i na koniec dnia można zobaczyć zorzę polarną. Mi się udało, ale byłam taka leniwa o pierwszej w nocy, że nie dałam rady wygramolić się z samochodu i zrobić zdjęcia niestety.

Tutaj podaję link do listy szlaków w Tombstone Territorial Park: TOMBSTONE-szlaki.

Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...