Okładka

Jeżeli nigdy w życiu nie jadłeś śniadania w chmurach to możesz to zrobić w samym sercu Gór Stołowych. Schronisko "Na Szczelińcu" ma wszystko to co wystarczy aby skraść twoją duszę! Jeżeli szukasz górskiego klimatu to koniecznie musisz się tutaj zatrzymać. Wybrać się możesz jedynie piechotą z Karłowa lub Pasterki. To w tym miejscu możesz unieść się ponad chmury i poczuć się jak wolny ptak. Świeży wiatr i mega przepiękne widoki pozostaną w Twojej pamięci do końca życia. Pokonując 665 schodów pod górę na samym szczycie Szczelińca Wielkiego czekają na Ciebie niesamowite atrakcje.

Widok z tarasów przed schroniskiem "Na Szczelińcu".

Przekraczając progi tego miejsca poczujesz się jak w domu! Zrzucisz z siebie ciężki plecak i przyłączysz się do wspólnego biesiadowania. W przylegającej do bufetu jadalni poznasz nowych ludzi i spróbujesz jedzenia oraz napijesz się czeskiego piwa. Chłodniejsze wieczory miło spędzisz przy kominku na graniu w gry lub na gitarach, śpiewaniu i nocnych rozmowach o wrażeniach z minionego dnia. Ściany pokoi są zdobione fotografiami ze Szczelińca Wielkiego. Na holach parteru i piętra czekają na Ciebie wygodne fotele z pledami do okrycia oraz biblioteczka z dobrymi książkami i poradnikami.

Wnętrze schroniska (jadalnia, bufet, kącik mola książkowego, pokoje).

O poranku gdy tylko promienie słońca wkradają się przez pokojowe okno, warto wstać i wyjść na balkon aby podziwiać niesamowity ocean chmur. Koniecznie wypij kawę po góralsku, która doda Ci energii na nadchodzący dzień. Nie zapomnij o Skalnym Labiryncie zaraz za schroniskiem, który czeka na twoją poranną gimnastykę wśród skalnych szczelin. Natomiast cieplejsze noce warto przeleżeć na leżaku z grzanym winem w dłoniach przy dźwiękach gitary i strzelającego drewna z ogniska. Niesamowite zachody słońca będą ucztą dla twoich oczu a gdy tylko zgasną światła dostrzeżesz drogę mleczną wśród gwieździstego nieba. Z pozostałych dwóch tarasów rozciąga się przepiękna panorama na Karkonosze ze Śnieżką, Góry Sowie, Kamienne oraz Broumovskie Ściany. Każdy poranek, środek dnia czy noc w tym miejscu jest inny, pracują nad tym pracownicy schroniska a także przyroda, której jesteś częścią.

Nocne niebo nad schroniskiem.
Skalny Labirynt

Jeśli chcesz posmakować sekretu tego wyjątkowego miejsca, musisz koniecznie tutaj być. Góry Stołowe i schronisko "Na Szczelińcu" na Ciebie czekają. Spakuj swój plecak i ruszaj w drogę!

Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...