Autor: 

Korzystając z pięknej pogody pojechałam rowerem na Kotlinę. Wybrałam jednak dłuższa trasę, od strony Krobicy. Po pół godzinie byłam u stóp Góry Zamkowej i mogłam obejrzeć ruiny schroniska Kesselschloss.

O świetności tego miejsca w latach 20 i 30 XX w. świadczą stare pożółkłe widokówki, których mnóstwo można znaleźć na stronach internetowych. Ciekawym zbiorem może się poszczycić strona gminy Mirsk oraz portal dolny-slask.org.pl Tam też znalazło się sporo ciekawostek związanych z schroniskiem. Warto tam zajrzeć, przeczytać, obejrzeć i porównać z moimi zdjęciami.

Autor: 
p1570524.jpg
Autor: 
p1570502.jpg

Przygnębiające, prawda? Wystarczyło 35 lat, by cuda niemieckiej architektury zniknęły z powierzchni ziemi. Przez jakiś czas kręcili się tam różni poszukiwacze skarbów, a miejscowi sporo mieli by o tym do powiedzenia. Teraz odbywają się tam już tylko rzadkie ogniska oraz ćwiczenia straży pożarnej ( chyba rok temu obserwowałam z Kufla takie niezwykłe poruszenie)

Autor: 
p1570511.jpg

Pomijając posępność ruin, przyznać trzeba, że aleja prezentuje się pięknie w jesiennej szacie.

Autor: 
p1570527.jpg

Z okien schroniska tyruści podziwiali rozległa panoramę Pogórza Izerskiego i te można nadal obejrzeć z polany nieopodal ruin. Więcej można znaleźć na blogu: Kobiece rozmówki przy herbacie i na rowerze

Autor: 
p1570496.jpg
Autor: 
p1570498.jpg
Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...