Jakie jedzenie zabrać ze sobą na wycieczkę w góry z dzieckiem?

Najprościej z najmniejszymi bąblami…. Pierś mamy z zawsze świeżym jedzonkiem, gotowym do podania to najprostsze rozwiązanie. A potem robi się trudniej.

Nasza Marta zrezygnowała z piersi w dzień jak miała 8 miesięcy. I pojawił się dylemat jak rozwiązać temat żywienia podczas całodniowych wycieczek.

Pakowaliśmy więc w butelkę odmierzoną porcję kaszki i zabieraliśmy termos z wrzątkiem. Potem do jadłospisu włączyliśmy jeszcze zupy, które zabieraliśmy na szlak w termosie (czyli 2 termosy – jeden z wrzątkiem,drugi z zupą) oraz słoiczkowe deserki. Jeśli Wasze maluchy jadają obiadki ze słoiczków zaplanujcie trasę z międzylądowaniem w schronisku – nie powinniście mieć problemów z podgrzaniem obiadku w kuchni. W ramach kolejnego rozszerzania diety zaczęliśmy pakować ze sobą również jogurty i świeże owoce. Aż w końcu nastał czas kanapkowy i wszystko stało się prostsze.

Teraz na wycieczkę zabieramy ze sobą kanapki, kabanosy, jogurty, owoce, pomidorki koktajlowe i oczywiście ulubione słodycze. Można zabrać usmażoną pierś z kurczaka. Jeśli na kilka dni "wprowadzamy się" w góry idąc od schroniska do schroniska maksymalnie upraszczamy sytuację - pakujemy krojony chleb i pasztety.

Z bomb kalorycznych pakujemy czekolady, ciastka i mleczka skondensowane w tubce (wiemy, są zdrowsze produkty). Ponadto Marta w swoim plecaku ma spakowane cukierki – żujki, które nazywamy lembasami :) Marta mówi „poproszę energię”, zjada żelka lub mentosa i z nowymi siłami rusza dalej :)

Opróżnianie wałówki zaczynamy od jogurtu, żeby skrócić czas poza lodówką. Do picia herbata w termosie i woda. Jeśli trasa wiedzie przez schronisko jemy w nim obiad.

Nie zapomnijcie, że śmieci po każdej uczcie zabieramy ze sobą.

Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...