Jesteś w jednym z rozdziałów poradnika Co spakować.

Najtańszy Samsung

Telefon stanowi absolutnie niezbędny element ekwipunku, zabierajcie go w góry dla własnego bezpieczeństwa, żeby w każdej sytuacji mieć możliwość wezwania pomocy. Zwróćcie uwagę na żywotność baterii – nowoczesne smartfony mogą bardzo szybko stracić zasilanie zwłaszcza, gdy używamy ich do robienia zdjęć lub spoglądania na mapę z GPS. Słaby zasięg w górach sprawia, że akumulator pracuje znacznie krócej, niż w terenach miejskich.

Na dłuższe wyprawy polecamy zakup niedrogiego (ok. 50 zł), prostego telefonu z interfejsem przyciskowym. Baterie w takich urządzeniach potrafią wytrzymać w stanie czuwania ponad dwa tygodnie, co w sytuacji awaryjnej może mieć niebagatelne znaczenie. Plusem takiego rozwiązania jest niewątpliwie możliwość rezygnacji z zabierania ładowarki.

Jeśli koniecznie musicie skorzystać z usług nowoczesnego smartfona, zrezygnujcie na czas wędrówki z transmisji danych. Zyskacie sobie w ten sposób kilka dodatkowych godzin działania baterii. Jeśli używacie wbudowanej w telefon nawigacji, ściągnijcie mapy do pamięci wewnętrznej urządzenia – w przypadku braku zasięgu nie utracicie możliwości orientowania się w terenie. Takie elektroniczne mapy oferuje m.in. wydawnictwo Compass/Galileos. Koniecznie rozejrzyjcie się też za powerbankiem, który może podratować wyczerpaną baterię.

Najpopularniejsze smartfony na Ceneo

Zaczekaj chwilę, ładujemy produkty z Ceneo...

Najpopularniejsze tradycyjne komórki na Ceneo

Zaczekaj chwilę, ładujemy produkty z Ceneo...