Autor: 

Wąwóz Lusios (gr. φαράγγι του Λούσιου – faragi tu Lusiu) – wąwóz rzeki Lusios (Λούσιος pοταμός – Lusios potamos), dopływu rzeki Alfios, w zachodniej Arkadii, na Peloponezie. Źródła strumienia znajdują się w okolicach Likochori, zaś jego ujście do Alfios 2,5 kilometra poniżej Kariteny. Wąwóz o długości około 15 km i szerokości 2 km rozciąga się południkowo od miejscowości Karitena na południu do Dimitsany na północy. W najwęższym miejscu ma ponad 300 m głębokości. Wąwóz zawdzięcza swoją sławę widokom rozciągającym się z prowadzącej wzdłuż Lusios drogi. Większość obszaru wąwozu pokrywają lasy.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Arkadia

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Menalon to liczący 75 kilometrów niesamowity górski szlak turystyczny biegnący przez najciekawsze historyczne i kulturalne miejsca regionu Arkadii na Peloponezie. Prowadzi przez tradycyjne kamienne wioski, zielone górskie zbocza, kaniony i płaskowyże. Zapraszamy Was na krótki odcinek szlaku między wioskami Stemnitsa i Dimitsana w wąwozie rzeki Lousios.

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Wąwóz Lusios. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Wczytuję...