Autor: 

Orawa (słow. Orava, węg. Árva, niem. Arwa) – kraina historyczna w Europie Środkowej w dorzeczu rzeki Orawy. Przeważająca część Orawy znajduje się obecnie w granicach Słowacji, natomiast jej północno-wschodnia część należy do Polski. Otacza Tatry od zachodu i północnego zachodu, graniczy z Podhalem i Liptowem. Głównymi miejscowościami części polskiej są Jabłonka i Lipnica Wielka, zaś na Słowacji: Dolný Kubín, Trzciana, Námestovo, Twardoszyn, a także ośrodki wypoczynkowe: Zuberzec i Orawice.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Karpaty
Miejscowości:

Mapy obejmujące tę lokację

Karpaty
Okładka Opis
Okładka

Tatry polskie i słowackie – część zachodnia

1:50000, Compass, 2015

Obejmuje obszar Tatr Zachodnich, Orawy, zachodniego Podhala i Kotliny Liptowskiej. Na mapie zaznaczono: atrakcje turystyczne i przyrodnicze, szlaki turystyczne z czasami przejść oraz wyciągi narciarskie.

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Niedzielny poranek na Orawie w okolicach Jabłonki. Wschód słońca i poranny przymrozek.

Są takie dni, kiedy Tatry są jak na wyciągnięcie ręki. Podczas jednego z takich dni przy promieniach zachodzącego słońca, udało się wykonać panoramę Tatr z jedną z Orawskich miejscowości - Jabłonką

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Orawa. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Wczytuję...