Muczne (w latach 1977–1981 Kazimierzowo) – osada w Polsce w województwie podkarpackim, w powiecie bieszczadzkim, w gminie Lutowiska. Leży w dolinie potoku Muczny.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Mapy zawierające to miejsce

Karpaty
Okładka Opis
Okładka mapy

Bieszczady – część wschodnia

1:50000, Compass, 2015

Obejmuje część Bieszczad od Ustrzyk Dolnych i Jeziora Solińskiego na północnym zachodzie aż po Połoninę Bukowską na południowym wschodzie. Mapa jest cieniowana, posiada aktualne szlaki piesze i rowerowe, ścieżki przyrodnicze i dydaktyczne.

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Bukowe Berdo to jeden z piękniejszych grzbietów górskich w Bieszczadach i w dodatku jeden z moich ulubionych. Nie jest może tak znany, jak choćby Połonina Wetlińska czy Tarnica, ale widokami śmiało może z nimi rywalizować o miano najpiękniejszego.

Bieszczady to malownicze pasmo górskie położone na granicy Polski, Słowacji i Ukrainy. Słyną one z pięknych krajobrazów, wielu szlaków turystycznych oraz bogatej fauny i flory. Jednymi z większych skarbów Bieszczad są żubry, które są symbolem tych terenów. W artykule omówimy historię żubra w Bieszczadach, jego znaczenie dla ekosystemu oraz działania podejmowane w celu ochrony tego zagrożonego gatunku.

Trasa jesiennej wędrówki na Tarnicę przez Bukowe Berdo. Szlak z Mucznego przez bieszczadzkie połoniny

Bukowe Berdo ciągle stanowiło dla nas białą plamę na bieszczadzkiej mapie. Chcieliśmy to zmienić na sam koniec zimy.

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Muczne. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Lokacja

22° 44' 36" E
49° 7' 45" N
Wczytuję...