Autor: 
Hala Izerska (poprawnie Izerska Łąka, niem. Große Iserwiese, czes. Velká Jizerská louka) – położona na wysokości 840–880 m n.p.m. w dolinie Izery w Górach Izerskich w Sudetach górska łąka – hala z surowym klimatem. W lipcu notowane bywają na niej temperatury powietrza −5,5 °C (20 lipca 1996); 3 lutego 2012 zanotowano −36 °C, a 14 sierpnia 2012 −1,7 °C. Ze względu na najniższe średnie temperatury roczne uważana za polski biegun zimna. Znajduje się na niej najniższe stanowisko kosodrzewiny. Obszar ten częściowo obejmuje swoim zasięgiem rezerwat przyrody Torfowiska Doliny Izery.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Góry Izerskie
Obiekty noclegowe:

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Góry to nie tylko samo piękno, ale także niesamowita historia. Góry Izerskie skrywają w sobie wiele tajemnic, o których na pierwszy rzut oka nie wiemy, jednak wgłębiając się w temat możemy nie raz się zaskoczyć....

Góry Izerskie, niepozorne a tak piękne. Na pierwszy rzut oka płaskie i niewymagające... No cóż, tak myśląc możecie się trochę zdziwić :)

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Hala Izerska. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Wczytuję...