Dolny Śląsk (niem. Niederschlesien, śl-niem. Niederschläsing, czes. Dolní Slezsko, śl. Dolny Ślůnsk, łac. Silesia Inferior) – część historycznej krainy Śląska, położona w południowo-zachodniej Polsce nad środkową Odrą oraz w północnej części Czech.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Polska

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Szczeliniec Wielki - urokliwie i urzekające miejsce w Górach Stołowych (919 metrów n.p.m.)

Śnieżnicki Park Krajobrazowy i piękna, niedoceniana Czarna Góra 1205 m n.p.m. w zimowej szacie.

Wejście na Śnieżkę (1602 m n.p.m.) o zimowej porze i pięknej pogodzie.

Dolny Śląsk uznawany jest za jeden z ciekawszych i piękniejszych regionów Polski, a nawet Europy. Na terenie województwa znajduje się nie tylko sławny Wrocław, lecz również wiele miejscowości uzdrowiskowych, zabytkowych oraz historycznych.

Książki o tym miejscu

Legendy i podania wrocławskie i dolnośląskie

Rewelacyjny zbiór lokalnych legend, zebrany na podstawie źródeł polskich i niemieckich. Opowiadania prawdziwe i fikcyjne, ubarwione przekazywaniem z pokolenia na pokolenie.
Okładka książki Zamkowe tajemnice

Zamkowe tajemnice

Znana podróżniczka prowadzi przez najbardziej sekretne zaułki południowo-zachodniej Polski, opowiada o słynnych warowniach i magnackich siedzibach.
Okładka

Złoty pociąg. Krótka historia szaleństwa

Książka, która opowiada nie tylko o korzeniach historii „złotego pociągu” z Wałbrzycha, ale prowadzi czytelnika również przez historie podobnych skarbów oraz ich poszukiwań. Choć to reportaż, czyta się go jak powieść sensacyjną.

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Dolny Śląsk. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Wczytuję...