Zapraszamy do naszego najnowszego konkursu. Tym razem zamiast klasycznych nagród można wygrać w nim dostęp do naszej promocyjnej machiny. Marzysz o wypromowaniu Twojego blogu lub górskiego biznesu? W takim razie do dzieła!

Kto może wziąć udział w konkursie?

Konkurs adresowany jest do osób prowadzących strony WWW z zakresu szeroko pojętego outdooru, turystyki – w tym do blogów podróżniczych oraz stron obiektów turystycznych takich, jak gospodarstwa turystyczne, pensjonaty i hotele górskie.

Kto bierze udział w konkursie?

 1. My Way To Heaven – przedstawia osobną podstronę z listą map dla górołazów.
 2. Szarlotka Górska – post na Facebooku.
 3. Szewska Pasja Fotografia – wpis na blogu z obszernym opisem.
 4. Enduro Adventure – post na Facebooku.
 5. Wiktor Baron Photography – artykuł na blogu i seria postów na Facebooku.
 6. Wally Zwiedza Świat – post na Facebooku.
 7. [LAUREAT] (Nie)dzielni turyści – wpis na blogu i bardzo pomysłowa zabawa na Facebooku.
 8. Neverendingtravel – post na Facebooku.
 9. [LAUREAT] naTatry.pl – artykuł na stronie, banner oraz posty na Facebooku.
 10. Bieszczady+ – artykuł na blogu i post na Facebooku.
 11. Villa Fiore – podstrona o mapach.
 12. [WYRÓŻNIENIE] Okiem Alexa – artykuł na blogu i post na Facebooku i Google+.
 13. Lemur Podróżnik – post na Facebooku i ciekawa grafika.
 14. Zwiedzając Świat – artykuł na blogu i post na Facebooku.
 15. [LAUREAT] Zabieszczaduj – ciekawy, acz niełatwy quiz oparty o nasze mapy.
 16. Sklep RAX – banner na głównej stronie, post na Facebooku i quiz z nagrodami!

Co jest przedmiotem konkursu?

Przedmiotem konkursu jest umieszczenie na swojej stronie zachęty do skorzystania z naszej kolekcji map turystycznych (http://goryiludzie.pl/mapy-online). Zachęta ta powinna zawierać link do całej kolekcji lub pojedynczej mapy i składać się z minimum kilku zdań. Absolutnie nie narzucamy jej formy :-). Może to być artykuł, test, grafika, ładny link w dziale kontaktu... – liczymy na kreatywność i pomysłowość konkursowiczów! Jedynym wymaganiem jest charakter informacji – ma ona być stale widoczna dla odwiedzających (tzn. nie może być umieszczona tymczasowo).

Jakie są nagrody?

Spośród zgłoszeń wybierzemy trzech laureatów, którzy otrzymają od nas pakiet promocyjny dla blogu lub strony internetowej. W ramach pakietu:

 1. Napiszemy ciekawy opis blogu/strony laureata w portalu Góry i Ludzie i podlinkujemy go na naszym profilu na Facebooku. Przewidywany zasięg postu to 50-200 tys. osób.
 2. Zamieścimy dwa bezpośrednie linki do blogu/strony laureata z profilu "W górach jest wszystko co kocham" na Facebooku. Wspólnie wybierzemy, co podlinkować i co przyniesie najlepsze efekty. Najlepsze posty docierały u nas do niemal miliona użytkowników, jest więc o co powalczyć :-).

Jak wziąć udział?

 1. Umieść zachętę do skorzystania z naszych map na swojej stronie WWW.
 2. Prześlij link do zamieszczonej informacji na adres mailowy: [email protected]. W tytule wpisz "Konkurs Promocyjny". Termin nadsyłania zgłoszeń mija 30 marca 2016 r.

Czym właściwie są mapy online?

Są to cyfrowe wersje papierowych map turystycznych wydawnictwa Galileos, zamieszczone bezpłatnie w Internecie. Zawierają aktualne szlaki i czasy przejść, są aktualizowane w terenie co oznacza, że mają przewagę w dokładności chociażby nad popularnymi mapami Google lub OpenStreetMap. Mapy można przeglądać za pośrednictwem oprogramowania Leaflet, obsługiwanego przez większość nowoczesnych przeglądarek. Wachlarz funkcjonalności obejmuje:

 • Obliczanie odległości w kilometrach pomiędzy zadanymi punktami (ikonka linijki).
 • Oglądanie map na pełnym ekranie.
 • Generowanie linków do konkretnych lokalizacji (można taki link umieścić np. przy informacjach kontaktowych do obiektu noclegowego).
 • Przejście do sklepu z wersjami papierowymi, wodoodpornymi i cyfrowymi (Trekbuddy/Garmin i inne) do zabrania na szlak.

Przydatne linki