Okładka

Niektórzy kojarzą Sudety z łagodnymi podejściami, bądź Śnieżką, na którą można wjechać kolejką. Jednak są takie szlaki, które mogą "dać nieźle w kość". Takich najwięcej możemy znaleźć w Górach Suchych, które na pierwszy rzut oka nie wydają się łatwe.

To tylko złudzenie! Góry Suche, które wchodzą w skład Gór Kamiennych nazywa są często w środowisku górskim Tatrzańskimi Sudetami i nie ma się co dziwić, ponieważ niektóre szlaki na dwa metry długości mają aż metr przewyższenia!

Taki szlak możemy spotkać na szczyt Waligóry - wchodzący do Korony Gór Polski z którego niestety nie możemy zauważyć pięknych widoków, ale nic straconego! Zaledwie 30 minut dalej znajdziemy piękny szczyt Kostrzyny, z którego można zobaczyć piękny zachód słońca.


Z filmu dowiemy się:

  • jakimi szlakami dotrzemy na szczyt Waligóry
  • dlaczego tutejsze góry noszą nazwę Suchych
  • jak do tego doszło, że w XIII wieku wybudowano zamek Radosno

TATRZAŃSKIE SUDETY | Waligóra-Kostrzyna

Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...