Jesteś w jednym z rozdziałów poradnika Co spakować.

Plecak Wolfgang

Plecak to niezwykle ważna część ekwipunku, wygoda jego noszenia jest wręcz kluczowa. Przy zakupie plecaka zwróć uwagę na:

  • Materiał z którego jest wykonany – jeśli lubisz przedzierać się przez zarośla, wybierz mocną, tradycyjną Cordurę. Cienkie materiały mogą nie przeżyć bliskiego spotkania z Beskidem Niskim albo dzikimi Bieszczadami. W pozostałych przypadkach odpowiedni będzie dobry, nieprzemakalny i lekki materiał typu rip stop.
  • Liczbę kieszeni i ich ułożenie – plecak z jednym przedziałem bywa bardzo niewygodny, chyba, że nie zależy Ci na organizacji przestrzeni.
  • System nośny – w przypadku małych plecaków wybierz system, który wyraźnie oddzieli Twoje plecy od głównego przedziału. W ten sposób nic nie będzie Cię upijać. W przypadku dużych plecaków priorytet jest nieco inny – wybierz rozwiązanie, które będzie zdolne przenieść duży ciężar w wygodny sposób, poprzez pasy biodrowe i odpowiednie ułożenie szelek.
  • Wagę – niektóre firmy (jak np. Deuter) produkują plecaki ultralekkie, inne zaś (jak np. Wolfgang) mają w ofercie plecaki cięższe, aczkolwiek charakteryzujące się zwiększoną wytrzymałością.
  • Jakość – sprawdź stan klamer, suwaków i wewnętrznego impregnowania.

Jaki plecak kupić?

Zaczekaj chwilę, ładujemy produkty z Ceneo...