Jesteś w jednym z rozdziałów poradnika Co spakować.

Tani namiot z Hannah

Jeśli lubicie wielodniowe wędrówki i cenicie sobie niezależność – zakosztujcie wyjazdu w góry pod namiot. Weźcie pod uwagę, że należy wypracować kompromis pomiędzy jego wagą, rozmiarem i parametrami. Idealny namiot jest lekki, mieści komfortowo docelową liczbę osób, daje się schować do plecaka i nie przepuszcza wody ani wiatru.

Jeśli w namiocie mają spać dwie lub trzy osoby warto wybrać wariant z dwoma wejściami i przedsionkami. Trzeba też zwrócić uwagę na ilość miejsca w środku – przy złych warunkach atmosferycznych dobrze jest zmieścić się tam razem z plecakami (na namiocie zawsze podana jest maksymalna liczba osób, która może w nim spać – dlatego namiot 3-osobowy nadaje się optymalnie dla dwóch ludzi). Przed deszczem ochroni Was dobra membrana tropiku oraz możliwość rozłożenia najpierw części zewnętrznej, a później sypialni.

Odnośnie konstrukcji namiotu – na rynku istnieje wiele rozwiązań, począwszy od poczciwego igloo, skończywszy na wymyślnych konstrukcjach rozkładanych w 5 sekund. Z własnego doświadczenia polecam Wam namioty igloo, które spisują się dobrze podczas większych ulew. Dobrym stosunkiem ceny do jakości charakteryzują się klasyczne modele czeskiej firmy Hannah.

Jaki namiot kupić?

Zaczekaj chwilę, ładujemy produkty z Ceneo...