Okładka

Jeszcze tej wiosny zamknięty od półtora roku dolny dysk Obserwatorium Meteorologicznego na Śnieżce zostanie ponownie udostępniony dla turystów. Na początek czynny będzie bufet wraz z toaletami. Po remoncie obiektu ruszy także restauracja.

Obserwatorium jest jednym z najbardziej charakterystycznych budynków w polskich górach. Niestety w 2009 roku obiekt został poważnie uszkodzony w wyniku katastrofy budowlanej. Od tego czasu IMGW z uwagi na brak funduszy powoli wyłączała go z eksploatacji, aż w końcu w 2015 r. został całkowicie zamknięty dla turystów. Spowodowało to liczne protesty - warto bowiem uświadomić sobie, że Śnieżkę potrafi odwiedzić dziennie 10 tys. osób, w dolnym dysku Obserwatorium zaś znajdowała się dotąd toaleta.

W ostatnich dniach nastąpił przełom w sprawie dzierżawy dolnego poziomu budynku. Jego gospodarzem będzie ponownie Artur Domański, przedsiębiorca z Karpacza. Nowy najemca deklaruje, że do majówki turyści będą mogli skorzystać z toalet, holu i podstawowego bufetu. IMGW po zabezpieczeniu środków finansowych wyremontuje także część restauracyjną.

Nareszcie! :-)

Dodaj news

Również Ty możesz zamieścić newsa w naszym portalu! Szybko i bezpłatnie.

Dodaj news

Wczytuję...