Autor: 
Licencja : 
CC-BY-SA-4.0

Według informacji podanych przez rynek-kolejowy.pl istnieje możliwość, że pociągi Pendolino zawitają niebawem do Zakopanego. Nie wykluczają tego PKP Intercity oraz Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Powodem takich rozważań jest kończący się remont łącznicy kolejowej w Krakowie i Suchej Beskidzkiej.

Wczytuję...

Kto jeździł do Zakopanego pociągami ten wie, ile czasu trzeba zmarnować w stosunku do przejazdu autem. Nic więc dziwnego, że Podhale opiera się niemal wyłącznie na transporcie drogowym.

Sytuacja ulegnie poprawie już teraz, w nowym rozkładzie jazdy. Zaplanowano w nim codzienny nocny pociąg pomiędzy Trójmiastem, Warszawą a Zakopanem. Dzięki wspomnianym remontom podróżni zaoszczędzą do 30 minut. Ale jest jeszcze coś. Ministerstwo Infrastruktury wraz z PKP rozważają przedłużenie co najmniej jednego połączenia Express InterCity Premium z Krakowa Głównego do Zakopanego!

Na przeszkodzie jak zawsze stoi tona formalności, nie ma więc sensu spodziewać się szybkich decyzji. Ale cieszy fakt, że są jakieś perspektywy na przyszłość kolei pod szczytami Tatr.

Szczegółowe informacje znajdziecie w portalu rynek-kolejowy.pl. Okładka pochodzi z Wikimedia Commons.

Źródło: 
rynek-kolejowy.pl
Tagi: 

Dodaj news

Również Ty możesz zamieścić newsa w naszym portalu! Szybko i bezpłatnie.

Dodaj news

Wczytuję...