Autor: 

Położenie

Lokacja nadrzędna: Europa
Pasma górskie:
Akweny wodne:

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Relacja z wrześniowego wejścia na Korab - najwyższy szczyt Macedonii i Albanii.

Masyw Galičicy oddziela dwa największe jeziora Macedonii - Jezioro Ochrydzkie od Prespańskiego i leży na terenie parku narodowego o tej same nazwie. Zboczami góry biegnie stroma asfaltowa droga łącząca wieś Trpejca ze Stenje z punktem widokowym na przełęczy Livada. Z okolic przełęczy mamy szanse ujrzeć dwa jeziora jednocześnie, jednak prawdziwie spektakularne widoki oferuje najwyższy szczyt pasma - Magaro.

Warto na własne oczy zobaczyć piękno tych gór i przekonać się na własnej skórze, jak trudne panują tam warunki, zwłaszcza latem.

Zdjęcia z wejścia na Korab - najwyższy szczyt Macedonii i Albanii. Pogoda za milion denarów, piękne krajobrazy i puste góry - czego chcieć więcej?

Do Albanii chciałem pojechać od dawna, lubię Bałkany i w roku 2015 udało mi się to zrealizować, może dlatego że na początku roku kupiłem tanie bilety do Ochrydy w Macedonii za 30 F. Nie będzie to może taka dokładna relacja z Wyjazdu, a raczej zapiski z pamiętnika.

Masyw Medenicy w zachodniej Macedonii miał być tylko treningiem przed wejściem na najwyższy szczyt tego kraju, Korab, jednak okazał się dwudniową wyprawą.

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Macedonia. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Wczytuję...