Babie Nogi – potężny żleb opadający spod szczytu Kamienistej do Doliny Pyszniańskiej (górna część Doliny Kościeliskiej) w Tatrach Zachodnich. Żleb ten ma jeszcze kilka bocznych ramion i znajduje się na nim kilka wodospadów. W górnej jego części leżą źródła Babiego Potoku uchodzącego do Pyszniańskiego Potoku. Żleb znajduje się pomiędzy dwoma grzbietami Kamienistej, opadającymi do Doliny Pyszniańskiej: Babim Grzbietem po zachodniej stronie i Dolinczańskim Grzbietem po wschodniej stronie. W przeszłości jego dolna część stanowiła część Hali Pysznej i była wypasana. Teren niedostępny turystycznie (obszar ochrony ścisłej „Pyszna, Tomanowa, Pisana”). Nazwę żlebu wymyślił Mariusz Zaruski.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Tatry Zachodnie

Mapy zawierające to miejsce

Karpaty
Okładka Opis
Okładka mapy

Podhale – Tatry, Orawa, Spisz – część zachodnia

1:50000, Compass, 2015

Obejmuje teren od Babiej Góry na północnym zachodzie do Zakopanego na wschodzie oraz do granicy polsko-słowackiej na południu. Zawiera aktualne znakowane szlaki turystyczne.

Okładka mapy

Tatry polskie i słowackie – część wschodnia

1:50000, Compass, 2015

Obejmuje obszar od Zakopanego na północnym wschodzie do Popradu i Kieżmarku na południowym zachodzie. Na mapie zaznaczono: atrakcje turystyczne i przyrodnicze, szlaki turystyczne z czasami przejść oraz wyciągi narciarskie.

Okładka

Tatry polskie i słowackie – część zachodnia

1:50000, Compass, 2015

Obejmuje obszar Tatr Zachodnich, Orawy, zachodniego Podhala i Kotliny Liptowskiej. Na mapie zaznaczono: atrakcje turystyczne i przyrodnicze, szlaki turystyczne z czasami przejść oraz wyciągi narciarskie.

Najnowsze artykuły z tej lokacji

W naszych polskich górach nie brakuje nazw geograficznych, które wprawiają turystów w śmiech albo konsternację. Oto moja toplista dziesięciu najgłupszych nazw.

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Babie Nogi. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Lokacja

19° 51' 53" E
49° 11' 58" N
Wczytuję...