Okładka

O Wielkiej Raczy słyszał chyba każdy, a niektórzy z Was podobnie jak ja byli na niej kilka razy. I nie ma się co dziwić, ponieważ ze szczytu w każdym kierunku rozciągają się zapierające dech w piersiach widoki, ale po kolei…

Wycieczkę wraz z dwiema koleżankami planowałam zimą, niestety pandemia pokrzyżowała plany wyjazdowe które były przekładane 2 razy. Ale w końcu się udało.

Na Wielką Raczę,weszłyśmy z Rycerki Kolonii. Na dole jest  duży parking, gdzie można zostawić samochód. Jest to dość prosty szlak, choć cały czas pod górkę ;) W słoneczny dzień dobrze jest mieć czapkę bo większa część szlaku nie jest osłonięta. Dopiero bliżej szczytu poczujemy ulgę od słońca, gdyż szlak biegnie przez las. Czas przejścia to ok. 2 godz. przy średniej kondycji i częstych przystankach na łyk wody. Po dotarciu do schroniska nasz trud wynagrodzą zimne napoje i pyszne jedzenie. Przed schroniskiem można wygodnie usiąść i delektować się pięknymi widokami. Warto też wejść na szczyt 2 godziny przed zachodem wtedy słońce jest już dość nisko i pięknie maluje górskie krajobrazy:) 

Autor: 
DSC_6546


Autor: 
DSC_6550


Autor: 
DSC_6579


Autor: 
DSC_6529


 Moim celem nie było samo wejście i zejście, chciałam zobaczyć i utrwalić te krajobrazy o wschodzie i zachodzie słońca. Dlatego też nocleg w schronisku był obowiązkowy. Wschód to moja ulubiona pora dnia, choć przyznam, że o tej porze roku zerwanie się na świt o 4 wymaga dużo samozaparcia ;)

Ale zanim wstałam na świt, przede mną była łatwiejsza cześć czyli zachód. Tutaj dzielnie wspierały mnie 2 towarzyszki. Postanowiłam nie fotografować zachodu z wieży widokowej, tylko zeszłam trochę niżej szlakiem między borówkami i to okazało się strzałem w 10. Nic nie wchodziło mi już w kadr, byłam tylko ja i zachód;) Chmury tego wieczoru przybierały różne kształty i formy co widać na załączonych zdjęciach.

Autor: 
DSC_6670


Autor: 
DSC_6675-2


Autor: 
DSC_6700


Autor: 
DSC_6704


Autor: 
DSC_6712


Autor: 
DSC_6727


Autor: 
DSC_6738


 

Po zachodzie kilka godzin snu i pora na wschód. Tym razem skorzystałam z wieży widokowej. Było dość tłoczno, bo nie tylko ja miałam taki pomysł. Słońce jak zawsze wzeszło punktualnie, oświetlając szczyt Pilska, za którym nieśmiało wygląda Babia. Od strony zachodniej można było zobaczyć ścielące się w dole mgiełki. Szkoda, że świt trwa tak krótko…

Autor: 
DSC_6775


Autor: 
DSC_6789


Autor: 
DSC_6794


Autor: 
DSC_6813-2


Autor: 
DSC_6819


Autor: 
DSC_6835


Autor: 
DSC_6871


Autor: 
DSC_6877-2


Autor: 
DSC_6947


 

Po śniadaniu czas na powrót. Wybrałyśmy trasę przez Przegibek. Trasa ta jest niezwykle malownicza. Już kilka minut po wyjściu ze schroniska rozciąga się widok na Małą Fatrę. Trasa jest urozmaicona, raz z górki raz pod górkę. Czasem prowadzi przez ukwiecone łąki, na których możemy spotkać chronione okazy jak np. dzikie storczyki czy ciemiężycę zieloną, a czasem przez las, by dać nam trochę wytchnienia od słońca.

Autor: 
DSC_7050


Autor: 
DSC_7074


Autor: 
DSC_6997


Autor: 
DSC_7115


Autor: 
DSC_7163


Autor: 
DSC_7135


To były cudowne 2 dni na łonie natury.

Zapraszam do śledzenia mojego profilu, gdzie znajdziecie więcej zdjęć nie tylko z górskich wycieczek.

 

 

 

 

Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...