Okładka

Małe Pieniny to zupełnie spokojniejszy rejon niż Pieniny Środkowe, gdzie najbardziej popularnym szczytem są Trzy Korony i Sokolica. Charakter tego regionu jest też zupełnie inny. To rozległe polany, a z ich podnóży wyrastają wybitne i bardzo strome lesiste wierzchołki. Kraina jak z baśni, która zupełnie nie przypomina sąsiadującego z nią Beskidu Sądeckiego. Panoramy jakie oglądamy to wspomniany Beskid Sądecki, Pieniny oraz Tatry, które podają się nam jak na dłoni w bezchmurny dzień.

Liczne skalne wąwozy, wiszące pośród polan skały to kolejne charakterystyczne cechy Małych Pienin. Region nie jest tak popularny ze względu na mniejszą ilość schronisk i bliskość miasta, choć Wąwóz Homole potrafi zaskoczyć nieraz ilością turystów w sezonie.

Małe Pieniny to dom Wysokiej (Wysokie Skałki 1049,9m n.p.m.), która jest najwyższym szczytem całego pienińskiego pasma.

Tego czerwcowego dnia warunki były pochmurne, pełne cudownie przetaczających się mgieł, które skrywały wiele tajemnic. Najbardziej wyczekanym punktem był Wysoki Wierch, legendarny, z pięknym widokiem na okolice i Tatry. Niestety niskość chmur nie pozwoliła ich zobaczyć, ale to dobry powód by wrócić tu na wschód w „ładniejszy” dzień.

Wędrowaliśmy przez Durbaszkę odwiedzając schronisko aż dotarliśmy na Wysoką, z której schodziliśmy przez Wąwóz Homole do Jaworek. Przyjemna pętla ze Szlachtowej, niedługa, spacerowa, o wyjątkowym charakterze. Zostawiam więc fotorelację i kilka zachwytów z tego górskiego spaceru.

Więcej

Autor zdjęć w galerii: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem galerii, które zobaczą tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje fotografie. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własną galerię

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne galerie dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...