Autor: 

8.

Kufel - niewielki szczyt górujący nad Gierczynem. Można do niego dotrzeć jadąc w górę w stronę Leśnego Kurortu. Odkąd postawiono na Kuflu ławeczkę i poprowadzono dojście w ramach ścieżki edukacyjnej miejsce to stało się dosyć popularnym punktem spacerowym gości Leśnego Kurortu oraz okolicznych mieszkańców. Niestety znacznie częściej widać też zaparkowane pod szczytem samochody, bo komuś nie chciało się przejść kilkuset metrów z parkingu przy Leśnym Kurorcie.

Autor: 
Kufel

Kufel

7.

Parking przed Leśnym Kurortem - zdawać by się mogło, że punkty położone tak blisko siebie powinny mieć podobny widok. Nic bardziej mylnego! Z Kufla nie widać wioski u podnóża, natomiast z parkingu zobaczymy wieżę kościoła i zabudowania Gierczyna. Dodatkowym gratisem jest Domek pod Orzechem, który widać z tego miejsca. Zachody słońca nie są jednak tak piękne, gdyż zasłania je Kufel.

Autor: 
Leśny Kurort

Leśny Kurort

6.

Przełęcz pod Stożkiem - to miejsce do oglądania wschodów Słońca. Dojść można z parkingu przy Leśnym Kurorcie na wschód... Widok może nie jest rozległy, ograniczony przez Prochową i Tłoczynę, ale wschody są genialne! Różowiejące Góry Kaczawskie na horyzoncie i słońce nieśmiało wychylające się zza Tłoczyny są widokiem, dla którego warto rano wstać.

Autor: 
Stożek

Stożek

5.

Skałki Miłości na Kotlinie - ukryte w bukowym zagajniku skały same w sobie są ciekawe, a rozległy widok z ich szczytu pozostaje na długo w pamięci.Co ważne, pod koniec lata teren wokół tego miejsca został uporządkowany i teraz znacznie łatwiej do niego trafić, i więcej widać. Dojechać można z przysiółka Kotlina, a następnie przejść się przez ruiny schroniska.

Autor: 
Skałki Miłości

Skałki Miłości

4.

Łąka naprzeciwko ruin na Kotlinie – choć miejsce znajduje się zaledwie kilkaset metrów od Skałek Miłości, to pejzaż jest nieco inny, otwarty na północ i północny-wschód. Czasem chciałabym zobaczyć wschód słońca z tego miejsca, ale możliwe jest to tylko latem, gdyż od jesieni do wiosny zobaczyłabym tylko krwawą łunę nad Kuflem.

Autor: 
Łąka przy Skałkach Miłości

Łąka przy Skałkach Miłości

3.

Jelenie Skały na zboczu Tłoczyny - przed wojną było to nie tylko popularne miejsce spacerowe z Przecznicy - prowadziło tu kilka dróg, ale także rewelacyjny punkt widokowy na położoną u podnóża Tłoczyny wieś i Pogórze Izerskie. Teraz niestety zarasta drzewami i niewiele widać. Z gołoborza powyżej skałek widać było do niedawna Proszową z charakterystyczną wieżą kościoła. Obecnie można dojść od strony Przecznicy, skąd prowadzą drogowskazy.

Autor: 
Jelenie Skały

Jelenie Skały

2.

Biały Kamień - szczyt Sępiej Góry to popularny cel spacerów z położonego u podnóża Świeradowa Zdroju. Widać stąd ciekawą panoramę miasta oraz Grzbiet Wysoki ze Stogiem Izerskim. Dojść można kilkoma różnymi drogami. Ze Świeradowa Zdroju prowadzi szlak dosyć stromy i wymagający sportowego obuwia oraz odrobiny kondycji. Jest też wygodna droga asfaltowo-szutrowa trawersująca zbocze, idealna na niedzielny spacer z uzdrowiska. Dojść na Sępią Górę możnatakże z Kotliny, Gierczyna oraz Rozdroża Izerskiego.

Autor: 
Biały Kamień

Biały Kamień

1.

Kamienica – to mój numer jeden. Tak oszałamiającego widoku na Pogórze Izerskie oraz Kaczawy nie ma nigdzie indziej w całych Izerach. Co ciekawe, jest to najmniej uczęszczany punkt widokowy, jaki znam! Na szczyt prowadzi ledwo widoczna, rzadko uczęszczana ścieżka, choć niemieckie mapy pokazują, że przed wojną przecinało się na szczycie kilka duktów.

Autor: 
Kamienica

Kamienica

Po więcej ciekawych miejsc i zdjęć i tekstów zapraszam na blog: Rozmówki Kobiece

Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...