Okładka

Jak postanowiłam rok temu, tak też słowa dotrzymałam. Na Wielki Rozsutec wróciłam, ale tym razem w piękny, pełen słońca dzień, żeby dane było mi spojrzeć na świat z tejże perspektywy. Ostatnia wyprawa była pochmurna i deszczowa, więc niedosyt widokowy pozostał, ale już uzupełniony.

Ciekawszą opcją jest szlak na Medziholie, a stamtąd szlakiem czerwonym na szczyt Wielkiego Rozsutca. Trasa wspinaczkowa, obfita w łańcuchy, skałki i bajkowe widoki. Od samego początku wędrówki towarzyszy Stoh, który swoją zielenią cieszy każde oczy. Istnieje możliwość zatoczenia pętli schodząc na Medzirozsutce, a stamtąd mamy szereg przeróżnych możliwości szlakowych. Niebieskim i zielonym dotrzemy na Sedlo Vrchpodziar, a stąd szlakiem żółtym do Stefanovej, gdzie wędrówka została rozpoczęta.

Mała Fatra ma do zaoferowania wszystko to, czego można chcieć. Zaczynając od naszych beskidzkich szlaków leśnych, przez granie, aż wreszcie skały, drabinki, wodospady, wąwozy i łańcuchy. Dzika przyroda, nietypowa roślinność, panoramy 360 stopni na wszystkie góry w zasięgu wzroku: Tatry, Tatry Niżne, Beskid Żywiecki, Góry Choczańskie i pozostałe.

Autor zdjęć w galerii: 
Wielki Rozsutec
Wielkie Rozsutec widziany z Medziholie
Pasmo Małej Fatry, m.in. Chleb, Wielki Krywań
Góry Choczańskie na wprost, m.in. Wielki Chocz, po lewej Tatry, po prawej Tatry Niżne
Stoh i pasmo Małej Fatry
Wierzchołek Wielkiego Rozsutca
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem galerii, które zobaczą tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje fotografie. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własną galerię

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne galerie dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...