Okładka

Kościelec jest najbardziej charakterystyczną górą w Tatrach, dzięki swojej strzelistości. Nie wiem, jak komu, ale mnie przypomina od samego początku samotną piramidę, albo żelazko. Z każdego miejsca, zależy skąd na niego patrzymy, z bliska, z daleka, z góry, z dołu, z boku, on za każdym razem prezentuje się inaczej. Z daleka raczej wygląda na górę, której nie może zdobyć zwykły turysta, a zaklepana jest tylko dla taterników, czy innych wspinaczy. Z doświadczenia i bliższego zapoznania się z faktami wiemy, że Kościelec może zdobyć każdy śmiertelnik. Jest unikatowy i jedyny w swoim rodzaju. W dodatku, Kościelec nie ma żadnych zabezpieczeń, tzn., że nie ma klamer, łańcuchów, czy innych ułatwień. Zostawiono go w stanie surowym, ażeby się trochę nagimnastykować, potrudzić, pomyśleć i powspinać. Jego trudność zmienia się wraz ze zmianą pogody, a jak wiemy, i widać to również na poniższych zdjęciach, pogoda zmienną jest.

Wędrówkę zaczynamy w Kuźnicach, wybranym szlakiem, albo przez Dolinę Jaworzynki szlakiem żółtym i niebieskim, albo przez Boczań szlakiem niebieskim ( oba szlaki łączą się w niebieski na Przełęczy między Kopami). My wybraliśmy Boczań. Po dotarciu do Doliny Gąsienicowej ruszamy pod Czarny Staw Gąsienicowy, skąd odbijamy na Karb i na szczyt Kościelca. Pogoda zmienną jest, więc po chwilowym pobycie na szczycie pojawiają się chmury. Jednak zdążyliśmy ujrzeć Świnicę i grań Orlej Perci, czy Czarny Staw i Granaty. Po zejściu na Karb, wybieramy szlak na Zieloną Dolinę Gąsienicową, skąd oglądamy Kościelec z innej znów perspektywy. Wracamy szlakiem drugim, czyli przez Dolinę Jaworzynki do Kuźnic.

Autor zdjęć w galerii: 
Ranek na Boczaniu.
Dolina Gąsienicowa z widokiem na Kościelec.
Kościelec.
Widok ze szczytu na granie.
Tagi: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem galerii, które zobaczą tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje fotografie. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własną galerię

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne galerie dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...