Okładka

Na dole wszystko wydawało się bardziej kolorowe i tętniące życiem, a Tatry były przeciwieństwem. Kipiały jeszcze śnieżną aurą i zimową krainą, ale spod mas śniegu można było dostrzec życie, które powoli wychylało się poza twardą skorupę lodu.

Szlak rozpoczęty w Kuźnicach, biegnący wzdłuż kolejki. Przyznam szczerze, że to była pierwsza w moim życiu tatrzańska wyprawa zimą. Śniegu po kolana, a miejscami po pas! Ale, jak to na Kasprowy, szlak przetarty. Na szczycie wietrznie i chłodno, ale słońce ogrzewało z każdej strony, a buzia sama się cieszyła. Mimo tego, że widoki jeszcze skąpe w wiosnę i pierwsze jej odsłony, człowiek czuł się, jak na dachu świata. W gruncie rzeczy nie przyszłam tam, by jej szukać, to mogło być tylko dodatkiem, ale najważniejsze było to, że od tej wyprawy wszystko się zaczęło i uświadomiłam sobie w pełni, że tam chcę wracać już zawsze.

Z Kasprowego szlakiem na Beskid, gdzie rozciągała się panorama na fragment Orlej Perci, Świnicę, która zrobiła na mnie niemałe wrażenie oraz słowacką część, m.in. Krywań, który swoim majestatem górował nad wszystkimi. Następnie szlakiem w dół do Murowańca i czarnym do Brzeziny.

"Tak wciąż uparcie czekamy na wiosnę
Schowani w myśli niepokornych kokon."

— Stare Dobre Małżeństwo

Autor zdjęć w galerii: 
Giewont.
Stacja kolejki na Kasprowym Wierchu.
Tatry Wysokie.
Świnica.
Tatry Wysokie- Grań Hrubego, Krywań.
Giewont i Kopa Kondracka.
Giewont, a w tle od lewej Pilsko i Babia Góra w Beskidzie Żywieckim.
Świnica, Kozi Wierch.
Czerwone Wierchy, m.in. Małołączniak i Krzesanica.
Świnica.
Grań Hrubego i Hruby Wierch.
Krywań.
Krywań.
Tagi: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem galerii, które zobaczą tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje fotografie. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własną galerię

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne galerie dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...