Okładka

Chłodny i wiosenny poranek. Świeżość muskająca policzki z każdej strony i płuca wypełnione tatrzańskim powietrzem po brzegi. Wędrówka świtającą Doliną Chochołowską. Pierwsze promienie wstającego słońca. Celem jest Starorobociański Wierch, na który chcemy dotrzeć, jak najprędzej.

Wędrówka przez Dolinę Starorobociańską, czując wszechobecną dzikość i prawdziwość tych lasów. Człowiek czuje, że kroczy po tym, co nieskalane w swojej istocie. Przez Gaborową Wyżnią Przełęcz (Liliowy Karb), skąd serce bije w rytm mrugania oczu. Człowiek czuje się tak mały w obliczu tych zieleniejących, kwitnących gór. W obliczu ich potęgi. Tatry Zachodnie to urok. W swoim bycie i w tym, że rzucają go na każdego wędrowca. Z przełęczy prosto do celu podróży. Osiągnąć cel, gdy niebo nieco usłało się chmurami to nic w porównaniu do widoków. Ciężko stwierdzić i pojąć, że patrzy się na takie niebo. Zmysły odmawiają posłuszeństwa. Człowiek całkowicie poddaje się rytmom tętniącego życiem świata gór. Ze Starorobociańskiego gna za nami szalona burza, przed którą staramy się uciec. Mijając Kończysty i Trzydniowiański Wierch, ukazują się nasze kolejne cele, do których rwą nasze nogi. Wędrówka kończy się w miejscu, w którym się zaczęła. Powroty. Wtedy człowiek postanawia, że zostawia serce w górach, gdy będzie po nie wracał i w rezultacie, ono zostanie tam na zawsze.

Autor zdjęć w galerii: 
Dolina Starorobociańska.
Z Doliny Starorobociańskiej w stronę Starorobociańskiego Wierchu.
Widok na Tatry Zachodnie z Liliowego Karbu.
Włochaty kumpel świstak na szlaku.
Szlakowskaz.
Tatry Zachodnie.
Tatry Zachodnie w promieniach słońca.
"Klin"- Starorobociański Wierch.
Tatry Zachodnie.
Cel.
Dolina Zadnia Raczkowa- Raczkowe Stawy.
Na szczycie. Widok w stronę Tatr Zachodnich i Wysokich.
Starorobociański, Kończysty i Trzydniowiański Wierch.
Tagi: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem galerii, które zobaczą tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje fotografie. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własną galerię

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne galerie dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...