Okładka

Jesień jest porą roku, którą rządzi apogeum deszczu. W każdym razie w takie dni przyszło wędrować i zdobywać szczyty w tych kolorowych miesiącach. Ale deszcz nie jest taki straszny, jeśli zacznie się dostrzegać w nim piękno. On też jest elementem góry, natury i piękna. Na swój sposób, jak wszystko.

Oczy widzą jedno, aparat ujmuje to trochę w inny sposób. Ciężko było mu wyłapać "perełki" i pokazać, że mimo tak niesprzyjających warunków, jest urokliwie. A było. Trzeba było tylko otworzyć szeroko oczy. Nie warto się smucić, że przebyło się tyle kilometrów, by pobyć sobie w chmurze i nic nie widzieć. Wyobraźnia mogła zrobić swoje. To był poważny pretekst do tego, by wrócić tam następnym razem. Być tam znów w inny dzień. I to dało też mnóstwo siły, by iść. Zawsze warto. Zawsze. Podejmujmy się wyzwań i pnijmy się naprzód i wyżej. Coraz wyżej.

"Góry są z martwych kamieni. Ich wyniosła postawa
I zuchwały spokój budzą nienawiść lub podziw u ludzi.
Góry przez to nie miękną, obcy jest im niepokój,
A myśli nieliczne umarłych mają podobny profil."

— Robinson Jeffers

Autor zdjęć w galerii: 
Widok z wieży na Mogielicy.
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem galerii, które zobaczą tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje fotografie. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własną galerię

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne galerie dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...