Tegoroczne lato powoli dobiega już końca. Niedługo przyjdzie pora wyjąć cieplejsze i bardziej zabudowane rzeczy, a letni sprzęt schować do szafy. Taki los niestety czeka również sandały, które dostaliśmy do testów od firmy Raven, a do których bardzo się przywiązaliśmy. Mowa konkretnie o modelu TERRA FI 4 marki TEVA.

Pierwsze wrażenie

Pierwsze co rzuciło nam się w oczy to estetyczność - paski we wzorki przypadły nam do gustu i wyglądają dobrze również na co dzień w mieście. De facto ‘'terenowość" tych butów zdradza tylko gruba, profilowana gumowa podeszwa. Po pierwszej przymiarce wiedzieliśmy o co chodzi z poduszką pod piętą i wyściółką z pianki - są tak wygodne, że nie chce się ich zdejmować (przez pewnie czas chodziliśmy nich nawet po domu). Sandały są dosyć szerokie, dla osoby o szerokiej stopie to zaleta, jeśli jednak ktoś ma drobniejszą budowę stopy mogą wyglądać topornie i masywnie.

Użytkowanie

Początkowo używaliśmy ich na płaskim terenie w lesie, okazję do wypróbowania ich w nieco bardziej pofałdowanym terenie mieliśmy dopiero po pewnym czasie. Niemniej ani w jednej ani w drugiej sytuacji się nie zawiedliśmy. Sandały dobrze trzymają stopę, paski się nie strzępią, a podeszwa nie nosi śladów wytarcia. Podeszwa jest elastyczna, ale nie czuć pod nią kamieni. Jej boki są lekko podniesione w okolicach śródstopia i pięty dzięki czemu noga się nie ślizga, a kamienie rzadziej wpadają, niestety dodaje to toporności w wyglądzie. Wszystkie elementy (plastikowe jak i taśmy) w miejscach gdzie stykają się ze stopą są miękko wyściełane. Idzie się wygodnie bez doskwierającego bólu stóp czy otarć. Do wody raczej się nie nadają, ale na mokrych kamieniach czy błocie nie ślizgają się. Nie śmierdzą choć trudno nam określić czy jest to akurat zasługa środka antybakteryjnego.

Według nas sandały TEVY sprawdzą się zarówno w terenie jak i w mieście. Mają przemyślaną minimalistyczną konstrukcję, są wygodne, estetyczne i wytrzymałe dlatego całokształt oceniamy bardzo pozytywnie.

Opis producenta

  • Antypoślizgowa podeszwa Spider Rubber™ zapewniająca bardzo dobrą przyczepność nawet na mokrym podłożu
  • System Shock Pad amortyzujący piętę
  • Regulacja w 3 miejscach: pięta, palce oraz wokół kostki
  • Dodatek antybakteryjnego środka Microban® Zinc
  • Doskonałe trzymanie stopy z jednoczesną maksymalną otwartością i przewiewnością dzięki systemowi pasków Teva USS – 4 punkty zaczepienia i taśmy boczne
  • Podeszwa odporna na ścieranie
  • Szybkoschnące, poliamidowe taśmy
  • Śródpodeszwa wykonana z elastycznej, odpornej na odkształcenia i rewelacyjnie amortyzującej pianki EVA
  • Waga: 360 g

Gdzie kupić?

Sandały TEVY są dostępne w wielu sklepach outdoorowych, najlepiej będzie więc, gdy podamy Wam link do porównywarek cen: Cenerii i Ceneo :-).

Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...