Najnowsze zdjęcia dla tego tagu

Najnowsze artykuły z tym tagiem

Krokusowe łany na Polanie Chochołowskiej

Kiedy wielkimi krokami nachodzi wiosna i zaczynają kwitnąć krokusy, wszyscy szaleńczo udają się w Tatry, by podziwiać ich urok. Na przekór postanowiłam zweryfikować gorczański szlak krokusowy i porównać go z tym tatrzańskim.

Już wkrótce na nowo wybuchnie krokusowa gorączka. Przeczytajcie, czego możecie się spodziewać, wybierając się wiosną na Polanę Chochołowską.

Na poprawę humoru dla wszystkich tych, którzy czekają, aż wokół nas pojawi się więcej kolorów.

Co prawda sezon krokusowy już dawno za nami, ale zdjęcia są po to, żeby wracać wspomnieniami :-)

Raz w roku Polana Chochołowska staję się centrum Tatr – Mekką dla miłośników gór i przyrody. Początkiem wiosny pod koniec marca i w kwietniu, cała łąka pokrywa się fioletowymi dywanami szafranów spiskich. Zjawisko to jest wyjątkowe. Mały krokus zamienia wielką polanę w przestrzeń wyjątkową, niemal magiczną.

Trasa wycieczki: Siwa Polana - Polana Huciska - Wyżnia Brama Chochołowska - Polana Trzydniówka - Schronisko PTTK na Polanie Chochołowskiej

Od kilku tygodni wszyscy oczekują na wysyp krokusów w Dolinie Chochołowskiej i na Kalatówkach. Zainteresowanie jest uzasadnione, gdyż obydwa wymienione miejsca, wspomagane kwietniowymi promieniami słońca, zamieniają się w niemal magiczną, barwioną fioletowym kolorem przestrzeń. Kto nie widział - musi zobaczyć, kto widział - na pewno wróci. Wielu turystów rytualnie każdego roku ze swoimi rodzinami wybiera się, aby zobaczyć to wyjątkowe zjawisko...

Kilka zdjęć z poszukiwania wiosny końcem marca w Dolinie Chochołowskiej. Z mniejszą ilością krokusów i ludzi :)

Strony

Co to za strona?

Niniejsza strona przedstawia wszystkie artykuły i zdjęcia w portalu oznaczone przez autorów tagiem Szafran spiski.

Ładowanie...