Podstawową jednostką reklamową portalu Góry i ludzie są dwa bannery reklamowe, pojawiające się w różnych wersjach dla różnych rozdzielczości. Ich zachowanie możesz prześledzić na niniejszej stronie (obserwuj zielone prostokąty zmieniając rozmiar okna przeglądarki lub odwiedzając ten adres z urządzenia mobilnego). Poniżej znajduje się szczegółowy opis techniczny bannerów.

Banner poziomy

Jest to banner o maksymalnym rozmiarze 940×200px, w jego miejsce można z powodzeniem używać formatu 728×90px, rekomendowanego przez organizację IAB. Banner ten ma różne wielkości dla różnych rozdzielczości ekranu, poniższa tabelka pokazuje szczegółowo zachowanie reklamy:

Rozdzielczość Maksymalny rozmiar bannera Uwagi
Powyżej 960px 940×200
Od 768px do 960px 748×160
Od 480px do 768px 420×90
Poniżej 480px 300×60

Po zmianie rozmiaru strony na mniejszy bannerki znikają. System nie ładuje nowych, mniejszych, aby nie obciążać przeglądarki i łącza. Maksymalna waga bannera to 50 kB.

Banner pionowy

Jest to banner typu "wieżowiec" o maksymalnym rozmiarze 220×600px, w jego miejsce można z stosować format 160×600px, rekomendowany przez IAB. Poniższa tabelka pokazuje szczegółowo zachowanie reklamy. Zwróć szczególną uwagę na to, jak banner zachowuje się przy przewijaniu dłuższego tekstu.

Rozdzielczość Maksymalny rozmiar bannera Uwagi
Powyżej 960px 220×600
Od 768px do 960px 172×600
Od 480px do 768px Nie pojawia się.
Poniżej 480px Nie pojawia się.

Po zmianie rozmiaru strony na mniejszy bannerki znikają. System nie ładuje nowych, mniejszych, aby nie obciążać przeglądarki i łącza. Maksymalna waga bannera to 50 kB.

Cennik reklam

Cena reklamy zależy od jej rozmiaru oraz od okresu i sposobu emisji. W zależności od indywidualnych ustaleń i dostępności bannerów – możemy zaoferować emisję rotacyjną, CPM lub wyłączną na okres jednego lub więcej miesięcy. W sprawie konkretnego cennika prosimy o kontakt pod adresem [email protected] (podaj w miarę możliwości preferowany rodzaj bannera i okres emisji).

Istnieje możliwość wyświetlania reklam w zależności od kontekstu. W tym względzie ograniczeni jesteśmy tylko funkcjonalnością używanego przez nas oprogramowania Revive Adserver.

Estetyka reklam

Zastrzegamy sobie prawo do odrzucenia reklam nieestetycznych lub o treści odbiegającej zbyt daleko od profilu naszej działalności. Dokładamy wszelkich starań, aby bannery w portalu stanowiły nie tylko element marketingowy, ale również czysto praktyczny, przydatny dla odbiorców.

Banner pod artykułem
Banner pionowy
Banner poziomy dolny