Tutaj znajdziesz wszystkie aktualności dodane do portalu. Niektóre z nich zostaną wyróżnione i umieszczone na stronie głównej. Jeśli chcesz dodać własny news, kliknij tutaj.

Ostatnie obfite opady śniegu spowodowały problemy nie tylko w Tatrach. GOPR wraz z Parkami Narodowymi przestrzega przed lawinami i oblodzonymi gałęziami drzew, zalecając przy tym rezygnację z górskich aktywności. Specjalnie dla Was zgromadziliśmy wszystkie komunikaty dotyczące aktualnej sytuacji na szlakach.

W związku z trudną sytuacją pogodową, popularne tatrzańskie szlaki zostały zamknięte do odwołania. Utrudnienia na trasach kolejowych spowodowały częściowe odcięcie Podhala od reszty kraju.

Już 30 stycznia zostaną udostępnione bilety na trzy tegoroczne wydarzenia z tej serii: w Niemczech, Danii i Szwecji. Pula biletów jak zawsze jest ograniczona. Można uzyskać wcześniejszy dostęp do biletów, zapisując się do newslettera na stronie www.fjallraven.com/classic-early-access

W ramach projektu Odpocznij w Beskidach jeszcze w tym roku na terenie polskich i słowackich gór stanąć ma 26 ławek.

W 12 edycji plebiscytu na Drzewo Roku znalazło się 16 finalistów - drzew, które zebrały najwięcej głosów w konkursach krajowych. Wśród nich znalazł się Dąb Dunin z Polski, zwany Strażnikiem.

Po wprowadzonych zmianach opłatom będzie podlegać wstęp do 11 z 23 istniejących w Polsce parków narodowych.

Nowa powieść kryminalna „Fałsz”, której autorem jest Hubert Hender, to kontynuacja przygód podkomisarza z kłodzkiej policji – Filipa Krauze, który od lat zajmuje się najbardziej skomplikowanymi śledztwami w regionie. Książka ukazała się nakładem wrocławskiego wydawnictwa Bukowy Las.

RUSZA 41 KURS PRZEWODNIKÓW GÓRSKICH SKG - Warszawa

Zabudowa zbocza Antałówki, kultowej góry Zakopanego i zamiana traktu spacerowo-rowerowego Bulwary Słowackiego na samochodową jezdnię. Zamiast zieleni, ptaków – asfaltowy, samochodowy smród.

Olympus zaprezentował nowy obiektyw - model M.Zuiko Digital ED 8-25mm F4.0 PRO, idealny dla wędrujących i podróżujących fotografów.

Lasy Państwowe zdecydowały się na wprowadzenie stałego rozwiązania umożliwiającego legalne nocowanie w lesie.

Wyznaczyć kierunek w terenie można na wiele sposobów. Jeśli nawet nie ma się pod ręką kompasu, to przecież są inne metody. Położenie słońca, strona, na którą pada cień, czy nawet porastające drzewa mchy – to wszystko dostarcza cennych informacji. A jak to jest z szukaniem drogi do czyjegoś serca? Chyba odrobinę trudniej. Ale zawsze można zdać się na intuicję i dobre rady. Tymi ostatnimi z okazji zbliżających się walentynek służy combat.pl.

Góry Kadam sięgają 3 tys. metrów i porośnięte są malowniczym tropikalnym lasem. Za pomysł wytyczenia w nich znakowanego szlaku odpowiada Bartek Zobek, podróżnik, muzyk i fotograf.

W Beskidzie Wyspowym planowana jest budowa nowych wież widokowych na szczytach Szczebel, Lubogoszcz, Ciecień, Ćwilin, Mogielica, Kamionna, Modyń, Skiełek, Jaworz. Powstać mają także bacówki na Łopieniu i Mogielicy oraz wiaty turystyczne, ławki i tablice z mapami, drogowskazy, ścieżki edukacyjne, parkingi i toalety.

Jakie to uczucie znaleźć się w lawinie? Kto radzi sobie lepiej na skiturach: judocy czy łyżwiarze szybcy? Dlaczego Rysy nie są dobrym celem zimowych wypraw? Jak wyglądały skituring i wspinanie w Tatrach 30 lat temu? Kursy Lawinowe i PZU zaprasza-ją do słuchania podcastu Opowieści z gór. Bohaterami cyklu rozmów są ludzie, którzy żyją i pracują w Tatrach. Każdy odcinek, to spojrzenie na najwyższe polskie góry i odwiedzających je turystów z nieco innej perspektywy.

Strony

Dodaj news

Również Ty możesz zamieścić newsa w naszym portalu! Szybko i bezpłatnie.

Dodaj news

Wczytuję...