Nasi znajomi podjęli się wspaniałej inicjatywy pomocy choremu ośmioletniemu chłopcu, który choruje na wrodzoną łamliwość kości. Jest jedynym dzieckiem w Europie z tak agresywną odmianą tej choroby. Często, nawet podczas tak prostych czynności jaką jest zakładanie skarpetek, dochodzi do złamań. Niestety lekarze nic nie mogą zrobić, jedynie uśmierzać ból, my natomiast możemy pomóc mu choć trochę godniej żyć.

Rodzice Konrada nie udźwignęli choroby dziecka. Chłopcem opiekują się dziadkowie, w szczególności pełna poświęcenia babcia Hania. Nasi znajomi mieli przyjemność rozmowy z panią Hanią i to co usłyszeli nimi wstrząsnęło. Cierpienie tego chłopca jest nie do opisania, wraz z Nim cierpią również jego dziadkowie. Konrad jest osobą wyjątkową, z wielkim sercem i wolą walki. Obiecuje babci, że w przyszłości, gdy to ona będzie już słabsza będzie się nią opiekować. Codziennie wspólnie modlą się za ludzi, od których otrzymują wsparcie.

Krótki filmik obrazujący codzienne życie rodziny można oglądnąć tutaj.

Jak się można domyśleć pielęgnacja Konrada wymaga dużych nakładów finansowych. Postanowiliśmy zatem zrobić Kozicową akcję i zebrać chociaż trochę funduszy na pomoc rodzinie, bo wiemy, że my Góromaniacy potrafimy i możemy dużo!!

Każdej osobie, która wpłaci pieniądze na pomoc dla Konrada, wyślemy wybrane zdjęcie naszego autorstwa w formacie 10×15. Poniżej znajdują się zdjęcia do wyboru z naszych wypraw w Tatry, Alpy i Himalaje. Jeżeli chcesz pomóc, to należy wpłacić dowolną sumę, minimum 15 zł na dane:

Dorota Żytkowicz
33-350 Piwniczna Zdrój
mBank: 13 1140 2004 0000 3502 6614 4895

W tytule należy wpisać: Darowizna, imię i nazwisko, adres, nr zdjęcia.

Akcja trwa miesiąc do 9.04 włącznie. Zdjęcia wysyłać będziemy wszystkie na raz po upływie tego terminu. Wszystkie zebrane pieniążki zostaną przelane bezpośrednio pani Hani.

Zdjęcia:

  1. Polana Chochołowska

  2. Widok z Krywania

  3. Morskie Oko
  4. Mont Blanc
  5. Mooserboden, Austria
  6. Durbar Square
  7. Ama Dablam
  8. Mt.Everest i Lhotse

Więcej na: www.kozicepiwniczanskie.pl

Ładowanie...
Ładowanie...

Dodaj news

Również Ty możesz zamieścić newsa w naszym portalu! Szybko i bezpłatnie.

Dodaj news

Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj raz w tygodniu listę najnowszych artykułów i newsów.

Ładowanie...