Okładka

Nadciąga upragniony weekend, pora więc zajrzeć do komunikatów turystycznych Tatrzańskiego Parku Narodowego. Od ostatniego tygodnia niewiele się niestety zmieniło, warunki nie są najlepsze.

Narciarze niestety muszą jeszcze zaczekać na otwarcie tras w kotle Gąsienicowym i Goryczkowym. Szlak narciarski z Kuźnic do Nosalowej Przełęczy jest również zamknięty. Nadal nie ma możliwości jazdy na nartach powyżej górnej granicy lasu – śnieg miejscami jest wywiany do gruntu.

Turyści piesi dostaną się bez problemu do schronisk, prowadzące do nich szlaki są przedeptane. Do schroniska w Dolinie Pięciu Stawów Polskich prowadzi "zimowe obejście" za Kopą. Schronisko na Hali Kondratowej jest zamknięte do 26. grudnia, Schronisko na Kalatówkach otwarto wczoraj, 15. grudnia. Powyżej schronisk warunki są trudne i wymagają doświadczenia i odpowiedniego sprzętu.

TPN ostrzega, że lód na tatrzańskich stawach jest jeszcze zbyt cienki, aby na niego wchodzić! Jeśli nigdy nie byliście zimą nad Morskim Okiem - uspokajamy, że wejście na lód jest jak najbardziej legalne, taflą jeziora biegnie zimowa ścieżka na Czarny Staw :-).

Cały komunikat tutaj. Fot. kamery.topr.pl.

Źródło: 
TPN

Dodaj news

Również Ty możesz zamieścić newsa w naszym portalu! Szybko i bezpłatnie.

Dodaj news

Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj raz w tygodniu listę najnowszych artykułów i newsów.

Wczytuję...