Autor: 
Licencja: 
CC-BY-SA-3.0

Zgodnie z coroczną tradycją grupa rzeźbiarzy stworzyła na górnej stacji kolejki Hrebieniok w Tatrach Wysokich ogromną lodową rzeźbę, skrytą pod przezroczystą kopułą. Tym razem przedstawia ona gotycką katedrę, stworzoną z 90 ton lodu. Budowano ją przez trzy tygodnie, jej otwarcie jest jednocześnie symbolicznym rozpoczęciem sezonu zimowego 2016/2017.

Kolejka na Hrebieniok (zobacz na mapie) to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc słowackich Tatr. Prowadzi ona z malowniczego, Starego Smokowca do punktu startowego tatrzańskich wypraw, wycieczek i wymagających tras zjazdowych.

Tatranský ľadový dóm

Wysoki ołtarz z figurą Madonny, rzeźby, kolorowe witraże – wszystko to obejrzycie codziennie od godz. 9.00 do 16.30. W każdą niedzielę w sezonie odbywać będą się tu koncerty. Wstęp do katedry jest bezpłatny, aczkolwiek trzeba odstać swoje w kolejce...

Nie przegap promocji w sklepach outdoorowych!

Poniżej znajdują się najbardziej gorące promocje (powyżej 30%) z polskich sklepów outdoorowych. Jeśli lista z jakiegoś powodu się nie załadowała, zajrzyj na listę okazji w Decathlonie i Mall.pl.

Dodaj news

Również Ty możesz zamieścić newsa w naszym portalu! Szybko i bezpłatnie.

Dodaj news

Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj raz w tygodniu listę najnowszych artykułów i newsów.

Ładowanie...