Wraz z wrocławskim Studiem Plan i krakowskim wydawnictwem Compass przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie kolekcję map turystycznych do przeglądania online. Zupełnie za darmo! Są to mapy doskonale znane wytrawnym wędrowcom, od lat dostępne pod marką Galileos/Compass w wersjach drukowanych oraz na urządzenia GPS. Zawierają aktualne przebiegi szlaków i czasy przejść.

Lista map

Polska
Okładka Opis
Okładka mapy

Góry Świętokrzyskie – część wschodnia

1:100000, Compass, 2015

Obejmuje obszar wschodniej części województwa świętokrzyskiego: od Rzucowa, przez Ostrowiec Świętokrzyski, Baranów Sandomierski, po Busko Zdrój i Kielce. Zawiera aktualny przebieg szlaków turystycznych.

Okładka mapy

Góry Świętokrzyskie – część zachodnia

1:100000, Compass, 2012

Obejmuje obszar zachodniej części województwa świętokrzyskiego: od Stobnicy, przez Rzuców, Busko Zdrój po Szczekociny i Przedbórz. Zawiera aktualne szlaki piesze, rowerowe, kajakowe i konne.

Okładka mapy

Jura Krakowsko-Częstochowska – część północna

1:50000, Compass, 2015

Mapa zawiera obszar rozciągnięty od Częstochowy na północnym zachodzie po Ogrodzieniec na południowym wschodzie. Zaznaczone zostały tu aktualne szlaki piesze, konne i rowerowe.

Okładka mapy

Jura Krakowsko-Częstochowska – część południowa

1:50000, Compass, 2015

Mapa części południowej Jury zawiera obszar rozciągnięty od Ogrodzieńca na północnym zachodzie po Kraków na południowym wschodzie. Zaznaczone zostały tu aktualne szlaki piesze, konne i rowerowe.

Okładka mapy

Roztocze Środkowe – część wschodnia

1:50000, Compass, 2015

Mapa obejmuje tereny Roztocza Środkowego od Zamościa na północy do Narola na południu. Na wschodzie sięga do Tomaszowa Lubelskiego, na zachodzie zaś - do Józefowa. Zawiera plany pięciu miast: Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego, Szczebrzeszyna, Zwierzyńca i Krasnobrodu.

Roztocze Środkowe – część zachodnia

1:50000, Compass, 2015

Mapa obejmuje tereny Roztocza Środkowego od Radecznicy na północy do Łukowej na południu. Na wschodzie sięga do Józefowa, na zachodzie zaś - do Frampola. Zawiera aktualny przebieg szlaków turystycznych.

Karpaty
Okładka Opis
Okładka

Beskid Mały

1:25000, Galileos, 2016

Obejmuje obszar od Kętów i Wadowic na północy do Żywca na południu. Zawiera całe wybrzeże Jeziora Żywieckiego wraz z najbliższymi okolicami.

Okładka mapy

Beskid Niski – część wschodnia

1:50000, Compass, 2015

Mapa obejmuje obszar od Pogórza Jasielskiego na zachodzie do Rzepedzi na wschodzie oraz od Miejsca Piastowego na północy do Komańczy na południu. Zawiera kawałek słowackiej Laboreckiej Vrchoviny.

Okładka mapy

Beskid Niski – część zachodnia

1:50000, Compass, 2015

Mapa obejmuje obszar od Gór Grybowskich na zachodzie do Pogórza Jasielskiego na wschodzie oraz od Gorlic na północy aż do słowackiej granicy na południu. Na mapie odnajdziecie aktualne szlaki piesze i rowerowe.

Okładka mapy

Beskid Sądecki

1:50000, Compass, 2016

Mapa cieniowana obejmuje cały obszar Beskidu Sądeckiego, od doliny Dunajca na zachodzie i północnym zachodzie, po Krynicę, Tylicz i Muszynkę na południowym wschodzie. Zawiera ona także obszar Małych Pienin, Pieninek oraz część Pienin Właściwych. Na mapie znajduje się również fragment Beskidu Niskiego: Gór Grybowskich.

Beskid Śląski

1:25000, Galileos, 2016

Mapa obejmująca m.in. Jablunkov, Wisłę, Skoczów, Bielsko-Białą oraz Milówkę – z uwzględnieniem nazw głównych ulic. Zaznaczono na niej zabytki, noclegi, bazę gastronomiczną, baseny i wyciągi narciarskie. Ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy warstwic o cięciu co 20 m.

Okładka

Beskid Śląski

1:50000, Compass, 2015

Obejmuje obszar rozciągnięty pomiędzy Ustroniem na zachodzie i Żywcem na wschodzie oraz między Bielskiem-Białą na północy i polsko-słowacką granicą na południu. Zawiera dużą część słowackich gór oraz aktualny przebieg i czas przejścia znakowanych szlaków turystycznych.

Beskid Żywiecki

1:50000, Compass, 2015

Część mapy dotycząca Beskidu Żywieckiego obejmuje obszar rozciągnięty pomiędzy Żywcem, Ujsołami, Makowem Podhalańskim a Lipnicą Wielką. Zawiera dużą część słowackich gór oraz aktualny przebieg i czas przejścia znakowanych szlaków turystycznych.

Beskid Żywiecki, część zachodnia (arkusz północny)

1:25000, Plan, 2018

Pierwszy arkusz mapy obejmuje Węgierską Górkę, Milówkę, Sopotnię Wielką, Korbielów, Przyborów i Koszarawę. Od południa kończy się na polsko-słowackej granicy i schroniskach na Hali Miziowej i Rysiance.

Beskid Żywiecki, część zachodnia (arkusz południowy)

1:25000, Plan, 2018

Drugi arkusz mapy obejmuje Zwardoń, Rycerkę Górną i Dolną, Rajczę, Ujsoły i Soblówkę.

Okładka mapy

Beskidy: mapa atrakcji

1:90000, Plan, 2017

Obejmuje Beskid Śląski, Mały, Żywiecki, część Beskidu Makowskiego i Beskidów Czeskich i Słowackich. Zaznaczono na niej 297 atrakcyjnych miejsc, które warto odwiedzić.

Okładka mapy

Bieszczady – część południowo-wschodnia

1:50000, Compass, 2015

Fragment mapy Bieszczad obejmujący odcinek graniczny od Kińczyka Bukowskiego do Beniowej - poprzez Opołonek i Sianki. Zawiera zaktualizowane szlaki piesze i rowerowe, ścieżki przyrodnicze i dydaktyczne.

Okładka mapy

Bieszczady – część wschodnia

1:50000, Compass, 2015

Obejmuje część Bieszczad od Ustrzyk Dolnych i Jeziora Solińskiego na północnym zachodzie aż po Połoninę Bukowską na południowym wschodzie. Mapa jest cieniowana, posiada aktualne szlaki piesze i rowerowe, ścieżki przyrodnicze i dydaktyczne.

Okładka mapy

Bieszczady – część zachodnia

1:50000, Compass, 2015

Obejmuje obszar od Beskidu Niskiego na zachodzie i Zagórza na północy po Solinę na zachodzie i Pasmo Graniczne na południu. Zawiera aktualne szlaki piesze i rowerowe, ścieżki przyrodnicze i dydaktyczne.

Cieszyn i okolice

1:25000, Galileos, 2015

Obejmuje obszar: Cieszyn, Skoczów, Trinec, Ustroń. Są tu wszystkie szlaki z podaniem ich długości i czasami przejść. Uwzględniono numery posesji, układ komunikacji miejskiej i inne potrzebne informacje. Mapa jest zaktualizowana w terenie, a zredagowana przez Grzegorza Zwolińskiego

Okładka mapy

Gorce

1:40000, Compass, 2015

Obejmuje całe Gorce, od przełęczy Sieniawskiej i Raby Wyżnej na zachodzie, po dolinę Dunajca i Krościenko nad Dunajcem na wschodzie. Od południa mapę ogranicza Nowy Targ i Jezioro Czorsztyńskie, zaś od północy - Mszana Dolna.

Okładka mapy

Istebna, Milówka – Rajcza, Węgierska Górka

1:25000, Galileos, 2016

Mapa obejmuje teren Wisły na północy aż do Zwardonia na południu oraz od słowackiego Bukowca na zachodzie do Żabnicy na wschodzie. Jest to najdalej wysunięta grupa górska Beskidów Zachodnich.

Okładka mapy

Okolice Bielska-Białej dla aktywnych

1:50000, Galileos, 2013

Opracowanie kartograficzne obejmuje powiat bielski i okolice. Zaznaczono na niej informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy ulic wylotowych. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych. Wyróżniono miejscowości godne zwiedzania i miejsca szczególnie interesujące aktywnych.

Pieniny

1:25000, Galileos, 2014

Aktualizowana w terenie mapa Pienin w bardzo dokładnej skali. Oprócz Pienin obejmuje Jezioro Czorsztyńskie oraz północną część Beskidu Sądeckiego i Gorców. Zawiera aktualne szlaki piesze i rowerowe, warstwice zobrazowane są co 10 metrów.

Okładka mapy

Podhale – Tatry, Orawa, Spisz – część wschodnia

1:50000, Compass, 2015

Obejmuje teren Podhala od Rysów na południu do Turbacza na północy i od Zakopanego na zachodzie do Pienin na wschodzie. Zawiera dużą część Tatr, polskiej Orawy i Spiszu.

Okładka mapy

Podhale – Tatry, Orawa, Spisz – część zachodnia

1:50000, Compass, 2015

Obejmuje teren od Babiej Góry na północnym zachodzie do Zakopanego na wschodzie oraz do granicy polsko-słowackiej na południu. Zawiera aktualne znakowane szlaki turystyczne.

Okładka mapy

Szczyrk, Żywiec i okolice

1:25000, Galileos, 2017

Obejmuje obszar od Żywca na wschodzie i południu do Szczyrku na zachodzie, po południowe krańce Bielska-Białej na północy. Na mapie naniesiono informacje przydatne turyście, jak granice obszarów chronionych, zabytki, noclegi, restauracje, kościoły, pałace i inne - szczególnie atrakcyjne miejsca zaznaczono żółtą ramką.

Okładka mapy

Tatry polskie i słowackie – część wschodnia

1:50000, Compass, 2015

Obejmuje obszar od Zakopanego na północnym wschodzie do Popradu i Kieżmarku na południowym zachodzie. Na mapie zaznaczono: atrakcje turystyczne i przyrodnicze, szlaki turystyczne z czasami przejść oraz wyciągi narciarskie.

Okładka

Tatry polskie i słowackie – część zachodnia

1:50000, Compass, 2015

Obejmuje obszar Tatr Zachodnich, Orawy, zachodniego Podhala i Kotliny Liptowskiej. Na mapie zaznaczono: atrakcje turystyczne i przyrodnicze, szlaki turystyczne z czasami przejść oraz wyciągi narciarskie.

Okładka mapy

Trójstyk

1:25000, Galileos, 2017

Obejmuje obszar Czech, Słowacji i Polski wokół Trójstyku granic o promieniu ok. 30 km.  Jest na niej Jablunkov, Cadca, Istebna, Koniaków, Zwardoń oraz szczyt górski Wielka Racza.

Wisła, Brenna i okolice

1:25000, Galileos, 2015

Obejmuje gminę Brenna i gminę Wisła, oraz część Bielska Białej i Szczyrku. Są tu aktualne przebiegi wszystkich rodzajów szlaków z ich długościami i czasami przejścia. Kolorem żółtym pokazano ciekawe miejsca. Pokazano nazwy ulic i osiedla oraz bazę żywieniową i noclegową.

Wokół Skrzycznego - Beskid Śląski

1:25000, Galileos, 2017

Obejmuje obszar rozciągnięty między miejscowościami Brenna, Czernichów, Wieprz i Wisła. Na mapie zaznaczono m.in. zabytki, noclegi, bazę gastronomiczną, baseny, wyciągi narciarskie.

Sudety
Okładka Opis
Okładka mapy

Góry Bardzkie

1:40000, Galileos, 2012

Obejmuje obszar Gór Bardzkich z miastami: Ząbkowice Śląskie, Srebrna Góra, Bardo, Kłodzko. Zaznaczono wszystkie szlaki piesze i rowerowe podając ich długości i czas przejścia szlaków pieszych oraz informacje przydatne turyście takie jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych i rezerwatów.

Góry Bystrzyckie i Góry Orlickie

1:40000, Galileos, 2016

Obejmuje obszar Gór Bystrzyckich i Orlickich, z uzdrowiskami Polanica Zdrój i Duszniki Zdrój oraz ośrodkami narciarskimi w Zieleńcu i Deštnem. Znajdują się tu takie atrakcje jak Torfowisko pod Zieleńcem i przełom Dzikiej Orlicy Zemská brána. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych, szczególnie atrakcyjne miejsca zaznaczono żółtą ramką.

Góry i Pogórze Kaczawskie

1:50000, Galileos, 2013

Szczegółowa mapa Gór i Pogórza Kaczawskiego aktualizowana w terenie. Obejmuje obszar wokół Złotoryi, Świerzawy, Wojcieszowa i Bolkowa. Zawiera aktualny przebieg szlaków rowerowych i pieszych z zaznaczonymi najważniejszymi atrakcjami turystycznymi

Góry Izerskie

1:25000, Galileos, 2015

Obejmuje obszar od Hejnic i Nového Města na zachodzie, poprzez Świeradów Zdrój i Szklarską Porębę, aż do odległych Piechowic. Zawiera aktualny przebieg szlaków rowerowych i pieszych (także Single Track) z zaznaczonymi najważniejszymi atrakcjami turystycznymi.

Góry Opawskie

1:25000, Galileos, 2017

Obejmuje obszar rozciągnięty między Prudnikiem i zachodnimi przedmieściami Głuchołaz, sięga głęboko na południe w terytorium Czech. Zawiera aktualny przebieg tras turystycznych pieszych i rowerowych oraz ścieżki przyrodnicze - wraz z czasami przejść.

Góry Stołowe

1:30000, Galileos, 2015

Obejmuje obszar Parku Narodowego Gór Stołowych wraz z jego najbliższymi okolicami - Policami, Kudową, Dusznikami, Polanicą, Nową Rudą. Aktualizowana w terenie, zawiera aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych.

Góry Wałbrzyskie i Góry Kamienne

1:50000, Studio PLAN, 2016

Mapa obejmuje Góry Wałbrzyskie oraz Góry Kamienne i po czeskiej stronie Adszprasko Teplickie Skały. Zawiera wszystkie elementy potrzebne turyście do poruszania się w tym ciekawym terenie. Podane odległości i czasy przejść pomogą zaplanować wycieczkę.

Góry Złote – Góry Rychlebskie

1:40000, Galileos, 2015

Mapa obejmuje swym zasięgiem obszar od Paczkowa do Jeseníka (na osi płn. - płd.) oraz od Oldrzychowic Kłodzkich do Jarnołtowa (na osi wsch.-zach.) z zaznaczonymi ciągami komunikacyjnymi, szlakami turystycznymi, pieszymi i rowerowymi z wyznaczonymi odległościami i czasami przejść.

Okładka mapy

Jesioniki – Pradziad – Jesenik

1:40000, Galileos, 2017

Obejmuje Wysoki Jesionik z Pasmem Orlika oraz fragmentem Gór Rychlebskich i Zlatohorskiej Vrchoviny. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych, wyciągi narciarskie. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych i narciarskich łącznie z kilometrażem.

Karkonosze

1:25000, Galileos, 2014

Obejmuje obszar czeskich i polskich Karkonoszy – od Špindlerův Mlýna i Peca po Karpacz, Jelenią Górę, Kowary i Szklarską Porębę. Zawiera hipsometryczny rysunek warstwic, naniesione liczne szlaki turystyczne z czasami przejść, a także trasy rowerowe.

Masyw Ślęży – Sobótka

1:25000, Galileos,

Oprócz samego Masywu Ślęży obejmuje także fragmenty Równiny Świdnickiej, Równiny Kąckiej i Kotliny Dzierżoniowskiej. Zawiera aktualny przebieg szlaków turystycznych pieszych i rowerowych oraz najważniejsze atrakcje.

Masyw Śnieżnika

1:25000, Galileos, 2015

Obejmuje obszar Masywu Śnieżnika, Gór Złotych i Bialskich z najwyższym szczytem Ziemi Kłodzkiej - Śnieżnikiem i Ośrodkiem Narciarskim Czarna Góra. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych, restauracje, kościoły, pałace i inne.

Przedgórze Sudeckie

1:50000, Studio Plan, 2013

Obejmuje obszar Przedgórza Sudeckiego – Dzierżoniów, Kłodzko, Bardo, Srebrną Górę, Ząbkowice Śląskie, Złoty Stok, Strzelin, Nysę, Grodków, Otmuchów i Ziębice. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych, narciarskich i konnych, łącznie z kilometrażem.

Rudawy Janowickie

1:25000, Galileos, 2015

Obejmuje tereny rozciągające się od Jeleniej Góry po Kamienną Górę – Rudawy Janowickie, Wzgórza Karpnickie, Góry Sokole, Góry Lisie i Góry Ołowiane. Zaznaczono na niej szlaki piesze i rowerowe, skały wspinaczkowe, z których słynie region i najważniejsze atrakcje turystyczne.

Okładka mapy

Sudety wschodnie - część wschodnia

1:60000, Galileos, 2018

Wschodnia część mapy zawiera Jeseniki, Góry Opawskie/Zlaté Hory, Płaskowyż Głubczycki oraz tereny na wschód od Červenohorského sedla.

Okładka mapy

Sudety wschodnie - część zachodnia

1:60000, Galileos, 2018

Zachodnia część mapy zawiera Kotlinę Kłodzką wraz z Masywem Śnieżnika, Przedgórze Paczkowskie, Góry Bialskie i Rychlebskie oraz Jeseniki.

Trasy Rowerowe Gór Sowich

1:40000, Galileos, 2015

Mapa obejmuje pasmo Gór Sowich. Na zachodzie sięga do Jedliny Zdrój, na wschodzie po Piławę Górną, na południu obejmuje Nową Rudę i Przełęcz Srebrną, na północy zaś dochodzi do południowych granic Świdnicy. Treść kartograficzna mapy zawiera cenne informacje potrzebne turyście takie jak np. przebiegi szlaków pieszych i rowerowych, zabytki, nazwy ulic w miejscowościach, bazę noclegową.

Wzgórza Strzelińskie i Niemczańskie

1:45000, Galileos, 2015

Obejmuje obszar powiatów strzelińskiego i ziębickiego – Wzgórza Dębowe, Lipowe, Dobrzenieckie, Strzelińskie, Niemczańskie, Kotlinę Henrykowską oraz Wysoczyznę Ziębicką. Są tu wszystkie szlaki piesze, rowerowe, konne z długościami i wszystkie informacje potrzebne turyście. Miejsca ciekawe zaznaczono kolorem żółtym.

O nas

Portal tworzony przez pasjonatów gór, w którym każdy może spróbować swoich sił jako autor artykułów i galerii. Piszemy o wyprawach, sprzęcie, poradach, fotografii, a nawet o muzyce i górskiej fikcji. Najlepsze treści promujemy wśród dużej, facebookowej społeczności.

Depositphotos

Wczytuję...