Autor: 
Równica – szczyt górski o wysokości 885 m n.p.m. w odgałęzieniu Pasma Wiślańskiego w Beskidzie Śląskim położony pomiędzy dolinami Wisły i Brennicy.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Pasmo Baraniej Góry

Mapy zawierające to miejsce

Karpaty
Okładka Opis

Beskid Śląski

1:25000, Galileos, 2016

Mapa obejmująca m.in. Jablunkov, Wisłę, Skoczów, Bielsko-Białą oraz Milówkę – z uwzględnieniem nazw głównych ulic. Zaznaczono na niej zabytki, noclegi, bazę gastronomiczną, baseny i wyciągi narciarskie. Ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy warstwic o cięciu co 20 m.

Okładka

Beskid Śląski

1:50000, Compass, 2015

Obejmuje obszar rozciągnięty pomiędzy Ustroniem na zachodzie i Żywcem na wschodzie oraz między Bielskiem-Białą na północy i polsko-słowacką granicą na południu. Zawiera dużą część słowackich gór oraz aktualny przebieg i czas przejścia znakowanych szlaków turystycznych.

Okładka mapy

Beskidy: mapa atrakcji

1:90000, Plan, 2017

Obejmuje Beskid Śląski, Mały, Żywiecki, część Beskidu Makowskiego i Beskidów Czeskich i Słowackich. Zaznaczono na niej 297 atrakcyjnych miejsc, które warto odwiedzić.

Cieszyn i okolice

1:25000, Galileos, 2015

Obejmuje obszar: Cieszyn, Skoczów, Trinec, Ustroń. Są tu wszystkie szlaki z podaniem ich długości i czasami przejść. Uwzględniono numery posesji, układ komunikacji miejskiej i inne potrzebne informacje. Mapa jest zaktualizowana w terenie, a zredagowana przez Grzegorza Zwolińskiego

Okładka mapy

Okolice Bielska-Białej dla aktywnych

1:50000, Galileos, 2013

Opracowanie kartograficzne obejmuje powiat bielski i okolice. Zaznaczono na niej informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy ulic wylotowych. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych. Wyróżniono miejscowości godne zwiedzania i miejsca szczególnie interesujące aktywnych.

Wisła, Brenna i okolice

1:25000, Galileos, 2015

Obejmuje gminę Brenna i gminę Wisła, oraz część Bielska Białej i Szczyrku. Są tu aktualne przebiegi wszystkich rodzajów szlaków z ich długościami i czasami przejścia. Kolorem żółtym pokazano ciekawe miejsca. Pokazano nazwy ulic i osiedla oraz bazę żywieniową i noclegową.

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Pod koniec zeszłego roku w mojej głowie zrodziła się myśl, aby przejść Główny Szlak Beskidzki. Jednak pomysł to jedno, realizacja to drugie. W końcu udało mi się spotkać z kumplami ustalić wstępne plany wypadów. Zdecydowaliśmy, aby ten blisko 500 kilometrowy dystans podzielić na odcinki i w różnych terminach jeździć i zdobywać kolejne szczyty. Pierwszy wypad ustaliliśmy na początek lutego.

Kilku dniowy wypad fotograficzny do Beskidu Śląskiego.

Opowieść o tym, jak zaszczepić w dziecku miłość do górskich wędrówek.

Aż trudno uwierzyć, że kilka tygodni wcześniej, w prawdziwie zimowej scenerii, wędrowaliśmy na szczyt Baraniej Góry. Był listopad. Teraz na kilka dni przed Świętami, po śnieżnej powłoce, nie ma ani śladu. Temperatura i słońce, niczym w najlepszym momencie polskiej złotej jesieni. W tak nietypowych okolicznościach przyrody, wchodzimy na Równicę (884 m n.p.m.), pierwszy fragment Głównego Szlaku Beskidzkiego im. Kazimierza Sosnowskiego.

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Równica. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Lokacja

18° 51' 23" E
49° 43' 28" N
Wczytuję...