Kopa Kondracka (słow. Kondratova kopa, 2005 m n.p.m.) – szczyt w Tatrach Zachodnich, najniższy z Czerwonych Wierchów, wysunięty najbardziej na wschód.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Czerwone Wierchy

Mapy zawierające to miejsce

Karpaty
Okładka Opis
Okładka mapy

Podhale – Tatry, Orawa, Spisz – część wschodnia

1:50000, Compass, 2015

Obejmuje teren Podhala od Rysów na południu do Turbacza na północy i od Zakopanego na zachodzie do Pienin na wschodzie. Zawiera dużą część Tatr, polskiej Orawy i Spiszu.

Okładka mapy

Podhale – Tatry, Orawa, Spisz – część zachodnia

1:50000, Compass, 2015

Obejmuje teren od Babiej Góry na północnym zachodzie do Zakopanego na wschodzie oraz do granicy polsko-słowackiej na południu. Zawiera aktualne znakowane szlaki turystyczne.

Okładka mapy

Tatry polskie i słowackie – część wschodnia

1:50000, Compass, 2015

Obejmuje obszar od Zakopanego na północnym wschodzie do Popradu i Kieżmarku na południowym zachodzie. Na mapie zaznaczono: atrakcje turystyczne i przyrodnicze, szlaki turystyczne z czasami przejść oraz wyciągi narciarskie.

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Najnowsze artykuły z tej lokacji

​​​​​​​Nagła zmiana pogody i brak właściwego sprzętu w połączeniu z nadmierną wiarą we własne możliwości mogą prowadzić do tragedii w górach. Skoncentrowaliśmy się na kilku takich wydarzeniach, które miały miejsce na przełomie ostatnich lat na terenie polskich Tatr.

Tatry zachodnie jesienią są niezwykle piękne i każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Fotorelacja z mojego pierwszego wschodu słońca w górach. Zimowy Giewont 10.01.2021.

Zdjęcia zrobione na szlaku z Kasprowego na Kopę Kondracką i Przełęcz Kondracką, 23 września 2020

Kopa Kondracka to najniższy szczyt w masywie Czerwonych Wierchów, a panorama naprawdę zachęca do odwiedzin.

Niezwykły zachód Słońca uchwycony z Suchej Przełęczy.

Pierwszy wiosenny weekend w Tatrach to było to! Oślepiająca biel śniegu i porywy wiatru, niemal zwalające z nóg. No i oczywiście górska panorama roztaczająca się z Kopy Kondrackiej. Bajka!

Czy zdarza Wam się iść w góry, kiedy mgła jest tak gęsta, iż ledwo widać czubek własnego nosa? Tak się składa, że 1000 metrów wyżej możecie zastać zgoła odmienne warunki, a nielubiane mgły pozostaną daleko w dole. Zjawisko inwersji jest jedną z piękniejszych rzeczy, jakich można doświadczyć w górach i właśnie morze chmur spotykamy podczas wędrówki na Giewont i Kopę Kondracką.

Strony

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Kopa Kondracka. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Lokacja

19° 55' 55" E
49° 14' 11" N
Wczytuję...