Beskidy (cz., słow. Beskydy, ukr. Бескиди, ang. Beskids, niem. Beskiden) – grupa pasm górskich w Karpatach zewnętrznych rozciągająca się od rzeki Beczwy na zachodzie (Czechy) po rzekę Czeremosz (Ukraina) na wschodzie. Szerokość pasma Beskidów wynosi ok. 50–70 km, a ich długość ok. 600 km.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Dwa zimowe dni spędzone w Beskidzie Niskim, a konkretnie w Jaśliskach/Lipowcu.

Wprawdzie nie dotarliśmy na Turbacz i widoczność była dość słaba, ale i tak było cudnie, biała polska zima wszystko nam zrekompensowała:). A droga powrotna ..to już z"górki" ..na sankach, na zadku..na brzuchu.:)

Recenzja pochwalna Chatki pod Niemcową.

Spacerek do Schroniska na Przegibku oraz wejście pod Krzyż na Bendoszce Wielkiej w Beskidzie Żywieckim.

Podejście poza szlakiem na Praszywkę Wielką w Beskidzie Żywieckim. Piękne zimowe warunki. Cisza i spokój.

Zapraszam do obejrzenia kompilacji zdjęć z kilku zimowych wypraw w Beskid Żywiecki.

Bacówka pod Małą Rawką - czarujące miejsce, które zdobywa serce swym nienachlanym urokiem, swobodną atmosferą, tym że nadal czuć tam magię bieszczadzkich aniołów.

Są takie miejsca w górach – chatki, schroniska, do których wracamy powrotnie z biciem serca, jak do własnego domu. Jednak to nie tylko góry, okoliczności przyrody i inne przyziemne elementy decydują o naszym przywiązaniu i zaangażowaniu emocjonalnym. Sercem każdego takiego górskiego domu są przede wszystkim gospodarze, ludzie, którzy tak naprawdę tworzą klimat bliskiego nam miejsca...

Strony

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Beskidy. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Wczytuję...