Okładka

Jeżeli nigdy w życiu nie jadłeś śniadania w chmurach to możesz to zrobić w samym sercu Gór Stołowych. Schronisko ,,Na Szczelińcu,, ma wszystko to co wystarczy aby skraść twoją duszę ! Jeżeli szukasz górskiego klimatu to koniecznie musisz się tutaj zatrzymać. Wybrać się możesz jedynie piechotą z Karłowa lub Pasterki. To w tym miejscu możesz unieść się ponad chmury i poczuć się jak wolny ptak. Świerzy wiatr i mega przepiękne widoki pozostaną w Twojej pamięci do końca życia. Pokonując 665 schodów pod górę na samym szczycie Szczelińca Wielkiego czekają na Ciebie niesamowite atrakcje.

Widok z tarasów przed schroniskiem ,,Na Szczelińcu,,.

Przekraczając progi tego miejsca poczujesz się jak w domu ! Zrzucisz z siebie ciężki plecak i przyłączysz się do wspólnego biesiadowania. W przylegającej do bufetu jadalni poznasz nowych ludzi i spróbujesz jedzenia oraz napijesz się czeskiego piwa. Chłodniejsze wieczory miło spędzisz przy kominku na graniu w gry lub na gitarach, śpiewaniu i nocnych rozmowach o wrażeniach z minionego dnia. Ściany pokoi są zdobione fotografiami ze Szczelińca Wielkiego. Na holach parteru i piętra czekają na Ciebie wygodne fotele z pledami do okrycia oraz biblioteczka z dobrymi książkami i poradnikami.

Wnętrze schroniska ( jadalnia, bufet, kącik mola książkowego, pokoje )

O poranku gdy tylko promienie słońca wkradają się przez pokojowe okno, warto wstać i wyjść na balkon aby podziwiać niesamowity ocean chmur. Koniecznie wypij kawę po góralsku, która doda Ci energii na nadchodzący dzień.  Nie zapomnij o Skalnym Labiryncie zaraz za schroniskiem, który czeka na twoją poranną gimnastykę wśród skalnych szczelin. Natomiast cieplejsze noce warto przeleżeć na leżaku z grzanym winem w dłoniach przy dźwiękach gitary i strzelającego drewna z ogniska. Niesamowite zachody słońca będą ucztą dla twoich oczu a gdy tylko zgasną światła dostrzeżesz drogę mleczną wśród gwieździstego nieba. Z pozostałych dwóch tarasów rozciąga się przepiękna panorama na Karkonosze ze Śnieżką, Góry Sowie, Kamienne oraz Broumovskie Ściany. Każdy poranek, środek dnia czy noc w tym miejscu jest inny, pracują nad tym pracownicy schroniska a także przyroda, której jesteś częścią. 

Nocne niebo nad schroniskiem.
Skalny Labirynt

Jeśli chcesz posmakować sekretu tego wyjątkowego miejsca, musisz koniecznie tutaj być. Góry Stołowe i schronisko ,,Na Szczelińcu,, na Ciebie czekają. Spakuj swój plecak i ruszaj w drogę !

 

Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj raz w tygodniu listę najnowszych artykułów i newsów.

Wczytuję...