Okładka

Swój urok mają też wędrówki w "niepogodę". Wtedy wszystko wydaje się bardziej tajemnicze, cisza zdaje się cichsza, las mroczniejszy, a droga zwodząca i zawiła. Człowiek wtapia się w całość, nabiera więcej dystansu. Wędrowanie w chmurze i we mgle jest enigmatyczne o tyle, że tylko ty widzisz siebie i górę, nikt i nic poza tym. To taka granica, którą przekracza każdy, kto wybierze dzień, w którym słońce się schowało.

Dwugodzinna wędrówka połączona z oglądaniem wystawy, jak w muzeum. Oglądanie tworów stworzonych przez Naturę, która przygotowała ekspozycję. Każdy powinien wiedzieć, że jest ona nietykalna i nienaruszalna, inaczej zburzymy cały porządek. I mimo tego, że chmury zasłoniły cały świat wokół i byliśmy zamknięci w szklanej kuli to czuło się w tym jakoś dziwnie przytulnie. Nie było to ograniczenie, bo widziało się wszystko. Świadomość, że przez tobą rozciera się widok na Tatry, widok na Wielką Fatrę, dodawał otuchy, że te góry tam są i zawsze będą. A człowiek tylko bywa.

Natura wymalowała i wyrzeźbiła w mrozie i śniegu rozmaite formy, które można było podziwiać. Ostrożne, by nie naruszyć konstrukcji. Czułam się, jakbym była zamknięta w przytoczonej wcześniej szklanej kuli, ale wypełnionej najbogatszymi skarbami. Czułam się, jak w rafie koralowej, jak w oceanie bezkresu i głębinach, gdzie tylko mogę sięgnąć i zobaczyć na własne oczy to, co zostało stworzone. Stworzone świadomie czy przypadkowo? Na pewno ze szczególną starannością i nienagannością.

Autor zdjęć w galerii: 
Stredná poľana- Średnia Polana.
Szczyt Wielkiego Chocza.
Tagi: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem galerii, które zobaczą tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje fotografie. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własną galerię

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne galerie dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj raz w tygodniu listę najnowszych artykułów i newsów.

Wczytuję...