O matulo, co to była za wyprawa :) Po raz pierwszy z projektem „Kobieca Przerwa na Góry” zawędrowałam w Beskidy. Po raz pierwszy maszerowałam z grupą w takim deszczu.

Po raz kolejny utwierdziłam się w przekonaniu, że na wyprawy z UniGoo nie jadą przypadkowe osoby. Na „Randkę z Rysianką” zdecydowało się 11 wspaniałych kobiet, takich którym nic nie przeszkadza, które nie marudzą, nie narzekają, które mimo przemoczonych doszczętnie butów i biustonoszy pokonują kolejne kilometry z uśmiechem na twarzy.

Milówka - zbiórka

Nasze wspólne wędrowanie rozpoczynamy w Milówce, skąd szlakiem zielonym ruszamy w kierunku Hali Boraczej. Zdjęć z tego odcinak nie posiadamy zbyt wiele, gdyż lało jak z cebra i aparatu nie dało się wyjąć z plecaka.

Hala Boracza

Kolejny odcinek to przejście z Hali Boraczej na Halę Lipowską. Na Lipowskiej króciutki przystanek, wbicie pieczątek w książeczki GOT i ruszamy dalej.

Hala Lipowska

Po 15 minut szybkiego marszu jesteśmy na miejscu. Zdejmujemy z siebie wszystko, co tylko jest do zdjęcia, wskakujemy w suche majty i suche japonki i już po chwili delektujemy się pysznym schabowym.

Rysianka - obiad

Wieczorem toast sokiem z gumijagód i niezapomniane rozgrywki w Mafię. Śmiechu było przy tym, co niemiara.

Noc spokojna – nikt nie chrapie, nikt nie gada przez sen… jak nie w schronisku :) A potem:

Niezapomniany wschód słońca na Rysiance…

Rysianka - Wschód Słońca

Pyszne śniadanie i poranne Polaków rozmowy…

Rysianka - śniadanie

8:45 wyruszamy na szlak, czeka nas około 4,5h zejścia do Węgierskiej Górki.

Rysianka - zejście do Węgierskiej Górki

Do Węgierskiej Górki docieramy zgodnie z planem. Tu powoli dobiega końca nasza „Randka z Rysianką”. Dziewczyny z Łodzi wracają do Milówki, gdzie pozostawiły swój środek transportu, a reszta ekipy wsiada w pociąg relacji Zwardoń – Katowice. Po godzinie jazdy jesteśmy już w Bielsku. I na tym pozwólcie, iż zakończę tę krótką relację z naszej kolejnej, już szóstej wyprawy w góry w kobiecym gronie.

Pozdrawiam Was ciepło i zapraszam do wspólnego wędrowania,

b.

Tagi: 
Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...